S novými technologiemi v celém sortimentu

Firma Pöttinger pokračuje ve vývoji nových strojů a v zavádění osvědčených inovativních konceptů. Jasně se o tom bude moci přesvědčit každý zemědělec, který navštíví expozici této firmy na veletrhu Agritechnica.

Pro inovace nachází tento zkušený rakouský výrobce inspirace v praxi. Zrovna to je příklad nákladově příznivého a kompaktního systému pro shazování hmoty na řádek CrossFlow, který umožňuje píci bezprostředně po posečení shodit na jeden řádek. Uzavřená konstrukce dopravníku zabraňuje ztrátám hmoty a lístků. Tím, že odpadá následný přejezd shrnovačem, se také šetří palivo. S novým systémem se zcela eliminuje kontakt krmiva s půdou a tím i znečišťování píce. Sklizeň pomocí lisu či senážního návěsu může následovat přímo po posečení porostu.

Řešení firmy Pöttinger se vyznačuje také flexibilitou – u příčného šnekového dopravníku je možné odklopit kryt a píce je odkládána na široko bez nutnosti demontáže zařízení. Kromě již představeného stroje NovaCat 352 CF bude možné zařízením CrossFlow vybavit i žací kombinaci NovaCat A10.

Již beztak výjimečně široká paleta žacích kombinací firmy Pöttinger dozná dalšího rozšíření: nový model má označení NovaCat A9 a jedná se o menšího bratra stroje NovaCat A10 s pracovním záběrem 8,92 nebo 9,18 m. NovaCat A9 disponuje stabilním středovým rámem, novým systémem pohonu YDrive a hydraulickou nájezdovou pojistkou Nonstop Lift. K pohonu mohou být použity standardní kloubové hřídele o větší délce a s menším zaúhlením. Výsledkem je klidný chod při současně zvýšené výkonnosti, a to i v náročných podmínkách a v poloze pro obracení na souvratích.

Více informací v Mechanizaci zemědělství 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *