S úspěchem na mezinárodním trhu

Ryze českým výrobcem, který má již své pevné místo na francouzském trhu, je společnost BEDNAR. U zemědělců v této zemi prodává úspěšně jak stroje malé, tak i například techniku pro předseťovou přípravu půdy ve všech pracovních záběrech. Tomu také odpovídaly vystavené stroje. Rozlehlá expozice byla zároveň oslavou dvaceti let existence společnosti.

Manažerům společnosti se podařilo pod střechu haly vměstnat jeden ze svých širokozáběrových strojů – konkrétně Swifterdisc XE 12 000. Stroj byl osazen agresivními A disky, které vykazují dostatečnou účinnost na celoplošné podříznutí půdy i při vysokých pojezdových rychlostech. V kombinaci s pracovním záběrem deseti metrů tak lze dosahovat vysoké plošné výkonnosti. Zajímavé bylo, že stroj byl vybaven rozvody, pomocí nichž lze dovést hnojivo anebo osivo za druhou řadu talířů. Zároveň se zpracováním půdy je tak možné provádět hnojení anebo výsev meziplodiny.

Jako další produkt stálého zdokonalování technologie hnojení do půdního profilu byl vystaven zásobník Ferti-Box FB1500 TN. Jedná se o menší provedení zásobníku, které se agreguje přímo na nesené provedení dlátového pluhu Terraland. Zásobník s objemem 1500 l má kompaktní rozměry tak, aby způsoboval co nejmenší odlehčování přední nápravy traktoru.  Toto řešení nevyžaduje přítomnost předního tříbodového závěsu na traktoru. Za účelem plnění je přístupný po lávce a může být dodatečně demontován i na stávající pluhy Terraland. Pod zásobníkem byly patrné dávkovací válečky s elektrickým pohonem. Ty provádí dávkování hnojiva, které je vedeno přímo do aplikačních koncovek dlátového pluhu.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 5/2017.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *