S větší variabilitou délky řezanky

Firma Fendt přepracovala své lisy na obří hranolové balíky. Modely 990, 1270, 1290 a 1290 XD uvádí na trh s novým řezacím ústrojím ProCut. Hlavní inovací je nově konstruovaný plnicí rotor a nový nosník nožů. Díky těmto změnám mohou lisy pracovat precizněji, rychleji a efektivněji.

Ve svých lisech firma Fendt integruje dlouhá desetiletí zkušeností a vývoje. Tyto stroje se v provozu osvědčují díky robustní konstrukci a dlouhé životnosti. Při vývoji další generace se konstruktéři zaměřili na další zlepšení těchto pozitivních vlastností, ovládání lisů a usnadnění jejich údržby.

Lisy Fendt 1270 (s velikostí balíku 120 cm x 70 cm), 1290 a 1290 XD (s velikostí balíku 120 cm x 90 cm) jsou nově osazeny 26 noži namísto 19, zatímco model 990 (s velikostí balíku 80 cm x 90 cm) disponuje 17 noži namísto jedenácti. Při plném počtu nožů produkuje řezací ústrojí řezanku o teoretické délce 43,5 mm, což je využitelné i pro produkci krátce nařezané slámy. Každý druhý nůž je uložen separátně v samostatném uchycení, takže díky skupinovému řazení nožů si řidič stiskem tlačítka na terminálu může aktivovat polovinu nožů. Tak dosáhne prodloužení řezanky na 88 mm.

Hlavní převodovka lisů Fendt je velmi robustní a konstruována pro dlouhou životnost. Originální systém lisování firmy Hesston je založen na předběžném stlačení hmoty v mechanicky ovládané lisovací předkomoře. Slisování na nastavený tlak pak probíhá v hlavní lisovací komoře.

Nový plnicí rotor má o 8,5 procenta zvětšený průměr na 650 mm, a také zvýšené otáčky o třináct procent na 120 ot/min.

Více informací v Mechanizaci zemědělství 4/2017.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *