Samojízdné postřikovače mají své přednosti

Koncern Agco nabízí nejen kolové a pásové traktory prémiové kategorie, ale také aplikační techniku – konkrétně samojízdný postřikovač. V letošním roce přichází Agco na trh s novým modelem, který je ve srovnání s předchůdcem modernizovaný. Má označení Challenger Rogator 655D a v ČR již našel tento moderní stroj své uživatele.

Nové postřikovače mohou navázat na velmi dobrou pověst svých předchůdců s písmenem „C“ na konci. Po důkladně provedené inovaci je „generace D“ vybavena šestiválcovými motory, splňujícími limit emisní normy Stupeň IV a mimo jiné také samovyrovnávacím podvozkem.

Podvozek je jedním z nejčastěji vyzdvihovaných předností těchto samojízdných postřikovačů. Vznikající rázy na kola jsou tlumeny aktivním hydropneumatickým odpružením. Zavěšení kol prostřednictvím robustních ramen dovoluje změnu světlé výšky o celých 45 cm, ovládanou tlačítkem plynule z kabiny. Právě plynulá regulace světlé výšky ve velkém rozpětí byla hlavním argumentem, který rozhodl ve prospěch stroje RoGator 655D na rodinné farmě bratrů Černých ve východočeské obci Lužany. Díky tomu je možné provádět ošetřování i vzrostlých porostů ozimé řepky bez jejich poškozování a bez ztrát šešulí. Stejnou výhodu má Rogator 655D i za jízdy v porostech máku, kdy za jízdy nedochází k ulamování makovic.

Dodavatelem postřikovače na farmu byla firma Agromex, pobočka Želkovice, která působí v regionu východních Čech. Pro své věrné zákazníky v Lužanech, kteří si mimo jiné v letošním roce pořídili také traktor Fendt 1046 Vario, nechali zástupci Agromexu nový postřikovač skutečně profesionálně vybavit.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 12/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *