Senážní návěsy i rozmetadla s novou konstrukcí

Kromě vozu Repex bude firma Bergmann na Agritechnice představovat také svou posilu v oblasti výkonných senážních návěsů – vůz Shuttle 490 S. Jedná se o velký vůz pro nejnáročnější profesionální zákazníky.

Nový návěs disponuje ložnou plochou o objemu 49,5 m³ podle DIN a 89,1 m³ při střední úrovni stlačení. Pro plynulý sběr i velkých řádků hmoty je návěs vybaven řízeným sběračem o šířce 2270 mm, který pracuje při redukovaných otáčkách. Díky hydraulickému pohonu je možné regulovat otáčky sběrače podle potřeby. Malá rozteč mezi sběračem a plnicím rotorem umožňuje šetrné předávání hmoty. Pokud by i tak došlo k ucpání, je možné sběrač reverzovat povelem z kabiny traktoru.

Řezací ústrojí disponuje 53 noži, takže návěsy Shuttle mohou sklízet píci s teoretickou délkou řezanky pouhých 34 mm. Díky pohonu prostřednictvím planetové převodovky lze tyto návěsy bez problémů agregovat s traktory o výkonu až 400 k. Řešením, jak dosáhnout velkého ložného objemu při současném zachování kompaktních rozměrů, je u firmy Bergmann pohyblivá čelní stěna. Tento prvek vyvinuli konstruktéři firmy úplně nově. V průběhu sběru píce se tato stěna nachází v zadní pozici, což dovoluje ideální plnění návěsu materiálem. Je-li ložná plocha naplněna, pohne se stěna automaticky dopředu, a vytvoří tak přídavný ložný prostor. Toku hmoty, šetrnému ke sklízené hmotě, napomáhá i v přední části dolů skloněný podlahový dopravník.

Firma Bergmann představí ve své expozici také přepracovaný model překládacího návěsu GTW 430 a nová univerzální rozmetadla organických hnojiv TSW.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2017.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *