Sklízecí mlátička pro příkré svahy

Do výrobního programu firmy Fendt tradičně patří sklizňová technika, tedy sklízecí mlátičky, lisy a samojízdné sklízecí řezačky. Oblast sklízecích mlátiček obohatí pro rok 2017 nový typ ze série Fendt-C.

Nový model s označením Fendt 6335 C ParaLevel Integrale (PLI) představuje rozšíření nabídky o stroj pro sklizeň na příkrých svazích. Dosavadním řešením pro sklizeň svažitých pozemků je známý a osvědčený systém ParaLevel, který umí vyrovnávat příčný svah na úrovni až 20 procent. Naproti tomu nový Integrale systém dokáže prostřednictvím regulace výšky mlátičky na zadní nápravě kompenzovat svažitost v podélné rovině.

Oba systémy se umí vzájemně doplňovat a spolupracovat. Systém Integrale vyrovnává mlátičku za jízdy do kopce až do 30 procent, za jízdy z kopce až do deseti procent. A to zcela automaticky. V kombinaci obou systémů vyrovnávání je sklízecí mlátička udržována kompletně v rovině i na příkrých svazích. Rovnoměrný a vyvážený průtok hmoty ve vkládání, v mláticím, separačním i čistícím ústrojí snižuje úroveň ztrát zrna i energetickou náročnost sklizně.

Mlátička Fendt tak může i v příkrých svazích naplno a efektivně využívat svůj instalovaný výkon, což znamená vyšší produktivitu práce. Pro dostatečnou úroveň trakce a tím i vyšší bezpečnost při práci ve svazích slouží poháněná zadní náprava.

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 12/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *