Snadno dostupné asistenční systémy

Firma Claas je známá tím, že vyrábí sklízecí mlátičky, které své obsluze poskytují vysoký komfort. Zároveň je důležité také to, aby pracovaly co nejefektivněji. Za tím účelem tento specializovaný výrobce vyvinul asistenční systémy pro řidiče, jako je Cruise Pilot, Cemos Dialog anebo Cemos Automatic. A nyní tyto funkce spojuje do jednoho celku nový terminál Cebis Mobile. Je vybaven barevnou dotykovou obrazovkou, na níž má řidič plnou kontrolu nad provozním stavem mlátičky. Pokud uzná za vhodné, může dotykem prstu provést změnu nastavení v každém ze tří jmenovaných asistenčních systémů.

Terminál mu tuto činnost usnadňuje díky své obrazovce s úhlopříčkou 12 palců a vysokou úrovní rozlišení, na níž jsou jednotlivá menu přehledně rozčleněna. V hlavní oblasti se nachází symbol sklízecí mlátičky, na němž jsou průběžně indikována všechna nastavení v důležitých oblastech, jako například otáčky separačních rotorů a ventilátoru, vlhkost zrna a úroveň naplnění zásobníku zrna.

Na obrazovku se vejde i obraz, získaný systémem Grain Quality Camera, takže řidič má možnost průběžné kontroly kvality sklízeného zrna. Po vyhodnocení obrazu systému Grain Quality Camera se získají informace, které podporují správné nastavení mlátičky pro optimalizaci čistoty zrna v systému Cemos Auto Cleaning. Dva jednoduché posuvné regulátory na obrazovce dávají řidiči mlátičky navíc možnost, aby zvolil optimální poměr mezi čistotou zrna, kvalitou slámy a průchodností.

Ve spodní části obrazovky, v tzv. Cockpitu, se zobrazuje stav systému Cruise Pilot. Vedle pojezdové rychlosti se tam indikuje i průchodnost hmoty v šikmém dopravníku, průchodnost v tunách za hodinu a úroveň vytížení motoru.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 10/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *