Spolehlivé zemědělské traktory

Jedním ze dvou výhradních dovozců zemědělských techniky JCB do České republiky je od roku 2014 společnost PEKASS. Anglické stroje JCB, ať už jde o manipulátory, těžké kloubové či smykem řízené nakladače nebo traktory, jsou zárukou kvality, spolehlivosti a vysokého výkonu. Velké množství žluté techniky JCB v náročných provozech po celém světě jednoznačně prokazuje jejich kvalitu a zákaznickou spokojenost.

Společnost JCB vyrábí osvědčenou zemědělskou techniku, její vývoj je zaměřen především na to, aby byla spolehlivá, jednoduše se ovládala a byla maximálně komfortní pro obsluhu, která ve stroji musí trávit dlouhé směny. Dalšími kritérii jsou velký výkon a vysoká produktivita, neboť lidí v zemědělství neustále ubývá. A těmito vlastnostmi se mohou pochlubit i traktory JCB Fastrac.

U nás jsou sice zatížené dogmatem, že se hodí pouze jako dopravní prostředek, ale samozřejmě tomu tak není. Jsou to spolehlivé zemědělské traktory vhodné i pro polní práce. Traktory JCB Fastrac se vymykají běžným standardům, což potvrzuje i série JCB Fastrac 4000. Celorámový JCB Fastrac 4000 s šestiválcovým motorem od švédského výrobce Sisu o objemu 6,6 l a výkonu 160, 190 a 220 koní se řadí do střední výkonové třídy traktorů. Oproti klasickým traktorům nabízí JCB Fastrac vysokou pojezdovou rychlost až 60 km/h, plynulou převodovku, hydraulické odpružení obou náprav s možností regulace jejich výšky a řízení obou náprav. To je vhodné při práci na poli ke zmenšení poloměru otáčení na souvrati, a tím snížení zbytečného vyjíždění další stopy v porostu. Nedávno představená nová série žlutých traktorů JCB Fastrac 8000 je jiná než předchozí generace. Pohon zajišťuje šestiválcový, kapalinou chlazený motor Sisu o objemu 8,4 l splňující emisní normu Tier IV za pomoci technologie SCR. Jmenovitý výkon 290 nebo 330 koní doplněný o plynulou převodovku dělá z těchto strojů nejpohodlnější traktor ve své kategorii. Uvedené stroje jsou určené především pro polní práce.*

Více naleznete v Zemědělci č. 19

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *