Stroje pro výkonnou podmítku či předseťovou přípravu

Vhodné spojení vysokého tahového výkonu a inteligentního řízení výkonu motoru představují pásové traktory John Deere modelové řady 9RT. Jsou postaveny na jednodílném rámu, který vyniká tradiční robustností. Podvozek s dvojicí dlouhých pásových jednotek je vybaven systémem odpružení John Deere AirCushion, které absorbuje otřesy za jízdy přes nerovnosti povrchu. A to za pomoci tlumičů spolu s dvojicí měchů. S nápravou traktoru je spojené výkyvné rameno, které je zodpovědné za zachycování reakčních sil.

Tradiční pohodlí traktorů John Deere zajišťuje inovovaná kabina CommandView III s loketní opěrkou a dotykovým terminálem. U dvou největších modelů slouží k pohonu šestiválcový motor Cummins QSX s objemem 15 l. U traktoru JD 9620 RT poskytuje maximální výkon 492 kW, tj. 670 k. Tento výkon je na podvozek přenášen přes převodovku PowrShift e18 s inteligentním řízením Efficiency Manager. V praxi to znamená, že se řidič nemusí starat o volbu vhodného rychlostního stupně ani o nejlepší nastavení otáček motoru, protože to za něj umí převzít automatický režim. Pro ovládání funkcí přípojných strojů jsou traktory 9RT osazeny hydraulickým systémem s průtokem 220 l/min, na přání pak dokonce 435 l/min.

Díky vysokému výkonu je traktor JD 9620RT vhodným tahačem pro širokozáběrové stroje na zpracování půdy, jako je například Swifterdisc XE 14000 společnosti BEDNAR. Tento podmítač v podobě krátkých talířových bran má záběr 14 m a je určen pro rychlé provádění podmítek či přípravy půdy před setím na velkých výměrách. Firma BEDNAR jej osadila jedním ze svých originálních systémů sklápění do transportní polohy. Charakteristická jsou pro tento stroj také přední otočná podpěrná kola. Jedná se o novinku firmy BEDNAR roku 2016.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *