Světová premiéra českých traktorů

Inovované motory a upravený design, to vše přináší rodina modernizovaných traktorů Zetor modelové řady Proxima. Jejich světová premiéra proběhla v Polsku u příležitosti slavnostního představení nového sídla.

Nabídku strojů o výkonech od 80 do 120 koní pokrývá u značky Zetor modelová řada Proxima, která prošla modernizací. K dispozici jsou tři inovované modely. Proxima CL poskytuje výkon od 80 do 100 koní a základní mechanickou reverzační převodovku 12 + 12. V nabídce je rovněž varianta s plazivými rychlostmi 20 + 4 či základní převodovka 10 + 2. U Proximy GP využije zákazník výkon od 80 do 110 koní a mechanickou reverzační převodovku s dvoustupňovým násobičem. Model Proxima HS nabízí výkon 80 až 120 koní a převodovku s třístupňovým násobičem a hydraulickým reverzorem.

Nejvýznamnější novinkou, kterou nové traktory Proxima uživatelům přinášejí, jsou motory s emisním řešením Stage IV. Zákazníci je naleznou u strojů s výkony od 90 koní. Modely Proxima s označením 80 zůstávají v emisním stupni Stage IIIB. Čtyřválcový motor Zetor i nadále zákazníkům poskytuje to, na co jsou u něj zvyklí a pro co je oceňován – jednoduché řešení nenáročné na údržbu a nízké náklady na provoz. Princip dosažení emisní normy Stage IV je identický se systémem představeným v modelové řadě Forterra. Jde o kombinaci technologií DOC katalyzátoru (dieselový oxidační katalyzátor), aktivního DPF filtru (filtru pevných částic) a systému SCR (selektivní katalické redukce). Výhodou motorů Zetor je i skutečnost, že v porovnání s konkurencí si zachovává jednoduchou konstrukci bez zbytečné elektronizace.*

Více naleznete v Zemědělci č. 46.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *