Systém pro analýzu kejdy má stále širší využití

Firma Zunhammer zaznamenala od roku 2015, kdy měl její originální systém analýzy kejdy VAN-Control druhé generace premiéru, na toto zařízení pozitivní ohlas z praxe. Kompaktní systém těží z jedenáct let trvajícího sbírání zkušeností v oblasti aplikace kejdy u specializovaného výrobce.

Také díky tomu systém spolehlivě pracuje i v náročných podmínkách zemědělského provozu, je vodo- a prachotěsný, odolný vůči vibracím, otřesům a výkyvům teplot. Na rozdíl od laboratorních analýz vzorků hnojiva ze zásobníku, které nemají vypovídací hodnotu, poskytuje VAN-Control 2.0 firmy Zunhammer přesné informace o obsahu látek v používané kejdě.

Již v průběhu tříminutového sání senzor změří a uloží do paměti 180 jednotlivých výsledků měření. Ze všech dílčích měření je pak vypočítána průměrná hodnota pro konkrétní množství kejdy. Měřicí hlava, osazená NIR senzorem, je inteligentní, a automaticky rozpozná druh právě používaného hnojiva. Kalibrace zařízení proto není zapotřebí.

Systém VAN-Control nachází uplatnění nejen při analýze kejdy, nasávané do cisterny, pokud je umístěn na sacím potrubí, nebo čerpané do přívozní cisterny, pokud se senzor nachází na dokovací stanici Zunhammer. Díky své precizní práci dokáže VAN-Control také regulovat dávku kejdy při její aplikaci tak, aby byla dodržována předem zvolená celková dávka dusíku na plochu.*

Více informací přinese týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *