Systémový nosič ve své typické roli

Firma Claas umí zorganizovat skutečně zajímavou prezentaci novinek, inovací a svých technologií pro odbornou veřejnost. Přesvědčili jsme se o tom již při tiskových dnech, věnovaných novým řezačkám Jaguar a traktorům Xerion nové generace před dvěma lety. Při akci nechybělo porovnání různých variant techniky Claas pro práci na silážním žlabu. Od té doby se technika posunula dále, ale nápaditost týmu organizátorů nechybí. Díky tomu mohli manažeři firmy při Tiskových dnech v říjnu tohoto roku znovu připravit zajímavou akční podívanou. Místem konání byl opět silážní žlab.

Celé akci předcházela teoretická příprava ohledně různých možností výbavy zrnovými kondicionéry u řezaček Jaguar. Pro všechny posluchače čekala na konci odměna.

Již při příchodu ke stánku s připravenými vzorky řezanky si získala pozornost zajímavá souprava. Nejvýkonnější traktor Claas, model Xerion 5000 Trac VC, byl osazen dvoumontážemi pneumatik s průměrem 2160 mm. Jedná se o novinku, která je dostupná mimo jiné díky úpravám v oblasti řízení. Pro traktory, pracující na silážním žlabu, slouží jednak ke zvýšení tlačné síly, jednak zvětšení kontaktní plochy pneumatik znamená zvýšení plochy pro dusání kukuřice. A díky tomu, že mezi jednotlivými koly je ponechaný volný prostor, je účinek kol na stlačování řezanky vynikající.

Traktor měl otočenou kabinu dozadu a aktivované otočné řízení. Ze svého místa řidič výborně viděl na rozhrnovací štít, který byl ale zcela nový. Doposud firma Claas preferovala štíty značky Holaras, nicméně Xerion 5000 Trac VC byl osazen štítem AG-Pro firmy Grouser Products, Inc.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 12/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *