Techagro je svátek českých zemědělců

Akciová společnost AGROTEC se poctivě chystá na výstavu Techagro, kterou lze nazvat svátkem českých zemědělců. Proto se Agrotec chystá ukázat všechny hlavní novinky od zastupovaných značek, nové technologie a nástroje.

Celou rozsáhlou expozicí a. s. Agrotec bude procházet diagonálně cesta, po které se dostanete ke všem hlavním exponátům, a to jak značky New Holland, tak Amazone a Pichon. Cestu bude protínat velkorysé zázemí pro zákazníky a lemovat velkoplošná projekce. Pojďme ale hezky od začátku.

Stroje New Holland

New Holland v loňském roce představil nový vinařský traktor s označením T3F, který je opravdu výkonný, ale zároveň relativně jednoduchý. Setkal se s  ohlasem také u mezinárodní odborné veřejnosti, a tak získal titul Traktor roku Speciál 2015. Obecně je určený především pro menší vinohradníky, ale ukázalo se, že na českém trhu splňuje i požadavky pro provoz v komunálním sektoru, první stroje jezdí i u těchto uživatelů.

Traktor doplní zástupce v našich končinách výrazně známější – řady T4.V/N/F, která pro změnu drží titul Traktor roku Speciál z roku 2013.

V expozici vinařské techniky nebudou traktory osamocené, ale zájemci se budou moci podívat i na moderní závěsné stroje pro vinohradníky značek Provitis, Dondi či Rolofaca.

Vinařské technice bude zdatně sekundovat technika stavební a stroje pro využití při údržbě měst a obcí. V roce 2015 se vyjasnila situace u stavebních strojů New Holland Construction. Výrobce zracionalizoval šíři sortimentu a Agrotec a. s. i nadále zůstal importérem stavebních strojů New Holland, které také budou na výstavě v plné síle zastoupeny.

Pro údržbu obcí jsou určené především traktory řady Boomer, které na Techagru uvidíte v agregaci se špičkovými závěsnými stroji od německé značky Matev.

Na cestě sortimentem Agrotec a. s. se dostanete k těžišti nabídky techniky, a to k traktorům a sklízecím mlátičkám. Sklízecí mlátičky budou zastoupené – řekněme Davidem a Goliášem. Davida představuje nejmenší model TC4.90, který loni zvládl za den (jedenáct hodin) sklidit 20 ha, respektive 105 tun zrna. Goliáše představuje CR10.90, vlajková loď firmy Agrotec. Sklízecí mlátička s čistě axiálním neboli rotorovým výmlatem a separací, která je již druhou sezónu držitelkou světového rekordu ve sklizni obilovin s výkonem 797, 6 tuny za osm hodin. Zjednodušeně lze říci, že výkonnost mlátiček New Holland se pohybuje od deseti tun zrna za hodinu u nejmenšího modelu až po 100 tun za hodinu. Sami se přesvědčíte, že extrémních výkonů ve sklizni lze dosahovat s chytrou, ale poměrně jednoduchou technologií.

Sklizňovou techniku doplní svinovací lis RollBelt, který se na trhu velmi dobře uvedl, a nová ­sklízecí řezačka FR650 se špičkovým motorem Cursor 16, jenž získal ocenění Diesel of the Year 2014. Společně dosáhly vynikající úrovně spotřeby při sklizni kukuřice, a to 0,5 litru paliva na tunu řezanky (při délce řezanky 8 mm).

Traktory New Holland

Těžiště prezentace nových technologií v traktorech New Holland Agriculture bude ležet na třech hlavních modelech, novinkách roku 2015 – traktoru T8 s polopásovým podvozkem, modelové řadě T7 Heavy Duty a výrazně faceliftované modelové řadě T7. V těchto třech strojích se spojují hlavní hodnoty, které značka New Holland přináší zákazníkům. Jsou to stroje nabité moderními technologiemi, které na zemědělskou farmu přinesou potřebnou výkonnost. Moderní technologie v technice New Holland jsou zároveň velmi intuitivní a snadno se ovládají, takže si je uživatel oblíbí a bude je rád po­užívat, a pomohou s nimi také techničtí specialisté ze společnosti Agrotec. Konečně jsou stroje New Holland také dostupné, protože k čemu by byly nové technologie, pokud by si je mohlo dovolit jen pár vyvolených.

Na těžké traktory navazují další oblíbené modelové řady traktorů středního výkonu, a to T6 a T5. Modelová řada T6 se v roce 2016 dočká rozsáhlého přepracování a na Techagru si budete moci prohlédnout jeden z prvních předsériových kusů. Obdobně je na tom i řada T5, která dostane nově k dispozici odpruženou přední nápravu. Přehled klasických zemědělských traktorů od značky New Holland uzavírá modelová řada T4, která výkonově sahá od 55 do 115 koní a bude mít na Techagru ve speciální edici také svého zástupce.

Technika od Amazone

Na techniku New Holland plynule naváže technika od značky Amazone pro ochranu a výživu rostlin. Ve špičkových rozmetadlech, která mají dominantní postavení nejen na tuzemském trhu, bude představen zcela nový model ZA-V vyplňující prostor mezi modelovou řadou ZA-M a ZA-TS. Součástí expozice rozmetadel bude systém snadné kontroly správnosti nastavení rozhozu Easy Check, a to za pomoci jednoduchých rohoží a aplikace v chytrém telefonu. Tento systém byl oceněn na Agritechnice stříbrnou medailí. Zástupcem nejvyšší modelové řady rozmetadel Amazone je model ZA-TS Profis Hydro, který bude spolu s N-senzory Isaria součástí systému variabilního hnojení agregovaného na traktoru New Holland T7 s automatickou navigací a řízením. Pokud myslíte hospodárně a požadujete maximální výnos s minimálními náklady na hnojení, nemáte na trhu lepší volbu.

V oblasti ochrany plodin představíme systém volby a řazení jednotlivých trysek postřikovače Amaselect a automatické vedení ramen Distance Control, zajišťující optimální vzdálenost trysek od porostu, a to rovnoměrně v celém pracovním záběru. Současně budou vystavené exponáty osazeny systémy GPS Track a GPS Switch, které mají za úkol postupné vypínání sekcí (případně jednotlivých trysek ve spojení se systémem Amaselect) v klínech a na souvratích.

Vlajkovou lodí značky Amazone je samojízdný postřikovač Pantera s výškově stavitelným podvozkem, který byl již v minulém roce na tuzemském trhu velmi žádaný. Výrobce letos spustí výrobu nulté řady Panter také ve variantě stavitelného podvozku do šířky.

Ve zpracování půdy bude vůbec poprvé v České republice představen šestiradličný pluh Amazone s hydraulickým jištěním. K výrobě pluhů se továrna v Lipsku vrátila po 17 letech. Další novinkou je diskový podmítač Catros o záběru 12 m s unikátním skládáním do přepravní polohy a nebude chybět ani Certos pro střední a hlubší podmítku za pomocí 66 cm disků.

V oblasti setí představíme přepracovaný přesný secí stroj ED trojkové řady a řádkový pneumatický secí stroj Cirrus s děleným zásobníkem. Na tomto stroji bude demonstrován systém načasování cesty osiva Auto­point oceněný stříbrnou medailí na veletrhu Agritechnica v Hannoveru.

Závěsná technika, cisterna a venkovní expozice

Lehkou odbočkou z hlavní cesty budete vtažení do expozice, kde se představí celé komplexní řešení závěsné techniky dodávané na tuzemský trh prostřednictvím společnosti AGROTEC a. s.

Za pozornost bude stát přívozní laminátová cisterna znač­ky Pichon i plně vybavená kejdová cisterna s aplikátorem. Přes dopravní techniku a krmný vůz ­Strautmann cesta skončí u slovinských mulčovačů Tehnos, které vynikají minimální vibrací, kvalitou zpracování a příznivou cenou.

Na cestě expozicí firmy Agro­tec a. s. jsme se dostali do finále a zbývá jen vzít za kliku a projít na venkovní plochu, kde budou nachystané další stroje New Holland a atraktivní, aktivní program pro farmáře všech generací. Těšíme se na vás.

 Team Agrotec a. s.

 

 

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *