Ten správný klíč ke zvýšení výnosu

Zima je v zemědělství obdobím, kdy je čas na přemýšlení o tom, co změnit či zlepšit na využívaných technologiích v rostlinné výrobě. Pěstování plodin představuje komplexní záležitost, u níž je pro dosažení vysokého výnosu třeba zvolit vhodný systém zpracování půdy, zvážit výkonnost využívané techniky, ale i vhodné typy hnojiv. Ucelené informace na tato témata přehlednou formou poskytují Zimní semináře společnosti BEDNAR. Podobně, jako je tomu i na polních dnech tohoto ryze českého výrobce, setkává se tato akce s bohatou účastí zemědělců.

Bylo tomu tak i začátkem února v obci Žehuň na okrese Kolín. Svou zásluhu na tom má i zaměření firmy BEDNAR nejen na vývoj a výrobu zemědělské techniky, ušité přímo na míru zákazníkům v Čechách, ale i ověřování techniky a technologií v rámci četných pokusů. Precizně zpracované výsledky pokusů jsou k dispozici právě na zimních seminářích a každému pěstiteli mohou mnohé napovědět.

Úvodem semináře přivítal zhruba stovku hostů ředitel společnosti BEDNAR, Judr. Ing. Ladislav Bednář. Nastínil další vývoj, který se ubírá směrem k systémům strip-till.

Stroj z vlastního vývoje bude provádět prokypření půdy pomocí rovných, prořezávacích slupic v pruzích. A to do hloubky 30-40 cm s roztečí řádků konkrétní plodiny – kukuřice, slunečnice nebo řepky. Stroj tedy dovoluje nastavit rozteč řádků na 25, 37,5 či 45 cm a pracovní orgány jsou vybaveny hydraulickým nonstop jištěním.

Firma BEDNAR si rozšiřuje sortiment zásobníků Ferti-Box. Ke známým provedením pro čelní tříbodový závěs (Ferti-Box FB 2000 F s objemem 1900 l) a pro zadní tříbodový závěs traktoru (Ferti-Box FB 3000 s objemem 3000 l) připravuje ještě dvě nové verze.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 3/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *