Traktory Fendt 1000 Vario jsou dodávány zákazníkům

Od září tohoto roku se rozeběhla sériová výroba traktorů Fendt řady 1000 Vario. Se svým výkonem motoru v rozmezí 380 – 500 k jsou tyto traktory určeny převážně pro těžké tahové práce. Od svého prvního uvedení před dvěma roky posbíraly tyto nové traktory hodnotná prestižní ocenění v šesti různých evropských zemích. Byly představeny mimo jiné i na mezinárodních veletrzích v Brazílii a v USA. A na americkém trhu si tyto moderní vysoce výkonné kolové traktory budou moci koupit farmáři jak v zelené barvě Nature Green firmy Fendt, tak i v černo-žlutém lakování značky Challenger.

Ve výrobním závodě ve svém sídle v obci Marktoberdorf plánuje firma Fendt do konce roku 2016 vyrobit 170 traktorů řady 1000 Vario. Ve srovnání s kloubovými nebo pásovými tahači mají traktory Fendt 1000 Vario výhodu v nižší pohotovostní hmotnosti a ve flexibilních možnostech dotěžování podle potřeby. Z pohotovostní hmotnosti 14 500 kg je možné pomocí přídavných závaží zvednout hmotnost traktoru až na více než 21 000 kg. Zrovna tak široké jsou možnosti v otázce výbavy – traktor může být vyroben v komfortní variantě i s integrovaným navigačním systémem, dokumentací či s otočným řízením, anebo naopak ve výbavě jednoduché.

Poprvé v 85-leté historii továrny v Marktoberdorfu také bude model traktoru vyráběn rovněž i pro jinou značku. Pro americký trh budou traktory 1000 Vario vyráběny v americkém provedení i pro další značku koncernu AGCO – pro Challenger. To zahrnuje mimo jiné rám Quick-Hitch v zadním tříbodovém závěsu, rozchod na úrovni 60 palců a výkyvný tříbodový závěs. Traktor 1000 Vario v barvách značky Challenger mohli zhlédnout návštěvníci velké polní výstavy „Farm Progress Shoow“ ve státě Iowa.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *