Údržba a obnova luk efektivní cestou

Na volné ploše A veletrhu Techagro v Brně vystavovala své stroje firma AGRAFA s.r.o. Vystavený sortiment oslovil především chovatele hospodářských zvířat, ale i například rodinné farmy se smíšeným zaměřením.

Rovnou tři různé stroje zastupovaly značku Western Fabrications. Široké využití najde návěs pro přepravu zemědělských komodit řady WF-T na pokročilém tandemovém podvozku. A to nejenom při dopravě objemných pícnin, jako jsou senáže či siláže, ale díky těsnosti korby i při přepravě zrna. Vystavený návěs WF-16 T s nástavbou 300 mm byl vybaven unikátním systémem rolování a napínání plachty.

Firma Western Fabrications je také výrobcem přepravníků zvířat s řadou speciálních technických řešení. Podlaha je hydraulicky sklopná, pokrytá pružnou protiskluzovou matrací. Při přepravě jsou pístnice sklápění podvozku zcela zasunuté a bez tlaku. Veškeré použité materiály návěsu jsou zaměřeny na snížení hluku a zvýšení komfortu a bezpečnosti zvířat při přepravě.

V současnosti řeší stále více zemědělců otázky spojené s obnovou a přísevem travních porostů. Pro takové případy vyrábí firma HE-VA luční válce Grass Roller se záběrem od 3 do 9m. Základem GrassRolleru je vícedílný masivní rám s prizmatickými nebo hladkými válci. Stroj je od šíře 4,5 m řešen jako třísekční, jednotlivé sekce mají středové zavěšení a jsou hydraulicky dotěžovány. Kopírování upravovaného povrchu je tak na velmi vysoké úrovni.

Více informací přinese Mechanizace zemědělství 8/2016.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *