Ukončení sezóny opět s Agrotecem

Každoroční ukončení závodní sezóny na Automotodromu Brno nese název epilog. Již podruhé se na něm podílela akciová společnost Agrotec Hustopeče, která tak měla možnost jednotlivým zákazníkům, ale i veřejnosti prakticky ukázat, čím vším se vlastně zabývá.

Plně v režii společnosti Agrotec a ve spolupráci s Automotodromem Brno se uskutečnil již druhý ročník epilogu. Po loňském Agrotec Epilogu 2002 to byl tentokráte Agrotec Prima Epilog 03, který proběhl během nádherné říjnové soboty. Jeho program začínal již v 8.30, kdy startoval závod historických automobilů. Během celého dne pak mohli návštěvníci vidět několik závodů. Ten hlavní šestihodinový Agrotec Prima Epilog startoval v 15 hodin. Závody doplňovala široká škála doprovodného programu, kde si na své přišli malí i velcí. Pro příklad lze uvést možnost svezení se na ponících či pouťových atrakcích, vyslechnutí koncertu skupiny Maxim Turbulenc, získání podpisu závodníků či známých osobností TV Prima nebo se svést kolem okruhu v shuttle busu, či se dokonce podívat do závodních boxů.
Tím nejdůležitějším doprovodným programem byla však prezentace produktů, jež společnost Agrotec jako importér nebo prodejce dodává. Traktory modré ale i červené barvy, stavební stroje barvy oranžové, a různobarevné nákladní a osobní vozy zaplňovaly prostranství u hlavního vchodu do areálu.
Prezentace vyvrcholila čestným kolem v čele s předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Karlem Losenickým a Miss ČR 1995 Monikou Žídkovou na viničním speciálu New Holland. Je pak následovaly všechny kolové prostředky ze sortimentu společnosti.
Ten, kdo by si myslel, že traktory na okruh nepatří, byl vyveden z omylu, když svou show předvedl traktor Case IH CVX, který nesl na plošině zavěšené v tříbodovém závěsu smykem řízený nakladač. Že nesl nakladač však nebylo vrcholem jeho dovednosti, hydraulika moderních traktorů totiž unese ještě mnohem více. To, nad čím diváci, kteří se běžně nedostanou do kontaktu se zemědělskou technikou, žasli a údiv neskrývali ani samotní zemědělci bylo, že traktor jezdil po cílové rovince pouze po zadních kolech. Tuto činnost traktor a samozřejmě jeho obsluha zvládá hlavně díky plynulé převodovce, kterou je zmiňovaný traktor vybaven. Bonbónkem na závěr bylo zatočení se kolem osy jednoho a poté druhého zadního kola poměrně značnou rychlostí, na co by mohl být pyšný kdekterý automobilový kaskadér.
Nás samotné překvapil zájem návštěvníků o vystavené stroje a automobily, protože ačkoli se po trati téměř bez ustání proháněla závodní auta, kolem traktorů a náklaďáků bylo stále plno. Osobní auta ale také nebyla na okraji pozornosti, a zájem se soustřeďoval především k modelům v silnější a sportovnější úpravě. Nakonec jak jinak na automotodromu.
Na závodišti
Nás však nejvíce zajímalo, proč Agrotec takovouto akci pořádá. Jak nám sdělil Karel Losenický, je to právě proto, že holding Agrotec je jedním z největších dodavatelů dopravní techniky v České republice. Agrotec totiž dodává osobní automobily Škoda, Fiat, Alfa Romeo, užitkové vozy Iveco, traktory New Holland, Case IH a Steyr, stavební techniku Fiat Kobelco a další, celkem to činí více jak 2000 dodaných dopravních prostředků ročně. „Dopravní prostředky – to je motorismus a motorismus – to je sport, proto jsme na automotodromu a pořádáme Agrotec Prima Epilog 03,“ říká Karel Losenický. Druhý ročník se logicky uskutečnil právě proto, že ten první měl velký ohlas.
Návštěvníci epilogu z řad zahraničních i tuzemských obchodních partnerů, stávajících i potencionálních zákazníků, ale i sportovních fandů si mohou „dát dohromady“ co v současnosti znamená Agrotec, a jaké značky a aktivity lze v holdingu nalézt. Tak se postupem času stává, že si zemědělští zákazníci nekupují jen zemědělské traktory a stroje, ale také užitková nebo osobní vozidla, a to se stejným systémem financování na který jsou zvyklí. Stejně tak i zákazníci nakupující osobní vozy mají možnost získat i techniku pro jejich podnikání.
Historie a organizace
Počátky společnosti je třeba hledat již v roce 1989, kdy ji ještě na družstevních základech založil Karel Losenický. Následná akciová společnost se zabývala hned od svého vzniku obchodem se zemědělskou produkcí, zemědělskou technikou a službami motoristům.
V současnosti je mateřská akciová společnost Agrotec organizačně rozdělena do jednotlivých samostatných divizí, z nichž největší je divize zemědělské techniky. Ta je výhradním dovozcem zemědělské techniky značky New Holland, což je jeden z největších světových výrobců patřící do koncernu Fiat a významné francouzské značky Kuhn vyrábějící závěsné stroje.
Druhou nejvýznamnější divizí tvoří Iveco, kde Agrotec je prodejcem nákladních a užitkových vozidel a autorizovaným dovozcem a distributorem náhradních dílů na tyto vozy pro území České i Slovenské republiky. Důležitou součástí divize je centrální sklad náhradních dílů.
Divize Auto zabezpečuje prodej a servis osobních automobilů Škoda, prodej autodoplňků, pohonných hmot, mazadel, půjčování vozidel a další.
Divize stavebních strojů Fiat Kobelco odstartovala své aktivity počátkem roku 2002. Nabízí stroje v řadách Compact line a Heavy line. Neodmyslitelnou součástí je i zajišťování servisu a distribuce náhradních dílů.
Dceřinné společnosti Agrotecu nesou následující jména a úkoly: Motortec, s. r. o., se zabývá prodejem a servisem vozů Fiat, Lancia, Alfa Romeo a prodejem servisní a garážové techniky. Carlos auto, s. r. o., je oficiální dealer osobních a užitkových vozidel Fiat. Agrotec auto, s. r. o., zabezpečuje prodej a servis osobních automobilů Škoda, prodej autodoplňků, půjčování vozů. Agri CS, a. s., je výhradním dovozcem zemědělských strojů Case IH a Steyr do České republiky. Centro Hustopeče, a. s., je moderní tříhvězdičkový hotelový komplex poskytující široké možnosti ubytování a gastronomických služeb pro veřejnost i v návaznosti na činnost školících center ostatních dceřiných společností a divizí. Worthigton Cylinders, a., s., se zařadila mezi největší evropské výrobce propan-butanových lahví a vzduchojemů. Agrotec Slovakia, s. r. o., zabezpečuje prodej a servis zemědělské techniky na území Slovenska. Intertec, spol. s r. o., vyrábí a prodává zemědělské stroje a další strojírenské výrobky, které jsou z velké části určeny na export.
Organizační struktura a řízení společnosti včetně společností dceřiných je řešeno holdingem. Zde jsou zakotveny společné útvary, které zabezpečují jednotný systém zejména v oblasti investic a ekonomiky.
Mimo podpory motorismu, kterou Agrotec provádí nejen prostřednictvím epilogu, v současnosti podporuje i jiné sporty a mnoho dalších aktivit. Pro příští roky má společnost Agrotec opět v plánu Agrotec Epilog uspořádat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *