V nové hale už jede výroba

Důležitým výrobním závodem pro traktory Deutz-Fahr je německý Lauingen. Toto město je se značkou DF historicky spojeno, a ač jsou traktory Deutz-Fahr i jejich koncernoví kolegové vyráběni též v italském Trevigliu a také v Indii, Turecku a Číně, Lauingen, je jejich domovským výrobním závodem.

Ne náhodou je do Lauingenu soustředěna výroba nejvýkonnějších a nejmodernějších traktorů řad 9, 7 a některých modelů z řady 6. A aby montáž probíhala co nejefektivněji a s důrazem na všemi výrobci zmiňovanou kvalitu, byla na počátku letošního roku zahájena výroba v nové montážní hale.

Výstavba montážní haly započala na podzim roku 2014, stavební práce skončily na jaře roku 2016 a do podzimu loňského roku probíhala instalace výrobních zařízení. Již v září byl spuštěn testovací provoz a od počátku roku 2017 jede montážní linka v ostrém provozu, který umožňuje výrobu až 6000 traktorů ročně. To nevypadá jako mnoho, je však třeba si uvědomit, že v nové hale probíhá především montáž nejvýkonnějších modelů a těch se vždy prodává menší množství než těch ve výkonovém spektru okolo 100 k, jejichž výrobu má pro DF na starosti italský závod.

Nové montážní provozy jsme mohli na chvíli navštívit a udělat si tak obrázek o tom, jak kompletace traktoru probíhá. Není s podivem, že je to obdobné jako ve všech jiných továrnách, kde se montují traktory, ale přece jen nový a čistý provoz kombinovaný s německou precizností potěšil jistě oko každého návštěvníka.*

Více informací naleznete v Mechanizaci zemědělství 6/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *