V Polance vystavili přes sto strojů

Akciová společnost BV-Technika působí na českém trhu od roku 1994 a zabývá se prodejem a servisem zemědělské, lesní a komunální techniky na území Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského kraje a od roku 2007 také prostřednictvím dceřiné společnosti v Lanškrouně i ve východních Čechách. Tradiční Dny otevřených dveří probíhají v Polance nad Odrou u Ostravy již řadu let. I přes nevlídné počasí se také ty letošní těšily hojné účasti, kdy přišlo kolem šesti set návštěvníků. Kromě stovky strojů vystavených v areálu firmy se mohli zájemci dozvědět rovněž o novinkách, které firma BV-Technika chystá pro letošní sezónu.

Ing. Vozník prozradil novinky, které se pro letošní rok chystají. Traktory Farmall od CASE IH se dočkají i na českém trhu návratu inovovaného populárního modelu, který byl vyroben naposledy před 35 lety. Na své si přijde každý zákazník. Několik řad traktorů Farmall s různou koncepcí, velikostí i výbavou bude mít za úkol splnit individuální potřeby farmáře, ať už půjde o jednoduchost obsluhy stroje, cenovou dostupnost, výkonnost či vybavenost nového traktoru Farmall se značkou Case IH.
Nové modelové řady polonesených pluhů Lemken s označením Diamant 11 a 12 se považují za pluhy nové generace. Zachovávají si robustní hlavní rám s profilem 160 mm a stranové uložení opěrného kola, které dovoluje bez problému doorávat až do kraje pozemku. Zachováno zůstalo rovněž umístění orebních těles bočně od rámu, které je spolu se speciálním tvarem slupic základem vysoké průchodnosti pluhů Lemken. Nově byly převzaty oceňované prvky řady Juwel a VariTansanit.
Ing. Vozník zmínil mezi novinkami i největší dostupný žací stroj na sklizeň píce na trhu, kombinaci Krone EasyCut B 1000 CV Collect, který vlastní zemědělský podnik Avena spol. s r. o. (více informací bylo uvedeno v čísle 3 časopisu Farmář).

Více informací bylo zveřejněno v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *