Ve finále soutěže o titul Traktor roku

Kandidát o titul Traktor roku Open Field Arion 660 společnosti Claas se probojoval do finále. Porotě byl představen ve Francii, která je jeho rodnou zemí. V praxi ho mohla porota vyzkoušet v agregaci s podmítačem nebo v dopravě.

Claas Arion 660 je traktor s výkonem až 185 koní vhodný pro všechny úkoly na farmě. V porovnání s jeho předchůdcem traktorem Claas Arion 640 nabízí celou řadu novinek. A ačkoliv jde mnohdy jen o detaily, jejich komplex přináší efektivnější, výkonnější a komfortnější traktor.

Přepracovaný pohon
Novinkou je nová pohonná jednotka. U našeho modelu Arion 660 je jím šestiválcový motor s maximálním výkonem 185 koní, který může být při transportu navýšen až na 205 koní. Zatímco u čtyřválcových motorů, jimiž jsou vybaveny menší modely řady Arion, jsou zařazena dvě turbodmychadla, z nichž jedno je s variabilním otáčením lopatek a druhé je pevné, motor Arionu 660 má k dispozici jedno turbodmychadlo s proměnou geometrií lopatek. Motor je dále vybaven jak systémem EGR tak SCR, DOC a nechybí ani filtr pevných částic. Znamená to, že traktor je připraven na příchod nové emisní normy stage V.
Komfortní ovládání

Obsluha nového Arionu 660 se může už ve standardní výbavě těšit na kabinu odpruženou ve čtyřech bodech. Novinkou je také kabina se čtyřmi sloupky namísto pěti. Zajímavostí je stěrač umístěný na pravé straně kabiny, který přináší lepší výhled za každého počasí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *