Ve službách se (ne)vyplatí

Není to tak dávno, co jste si na stranách Mechanizace zemědělství mohli přečíst o zajímavé novince lisu značky John Deere 900. Tenkrát šlo o horkou novinku, nyní můžeme přinést reportáž přímo z praxe, kde po jednoročním působení neztratil ani trochu ze slov chvály ušitých ještě v době, kdy šlo pouze o testovaný prototyp. O své zkušenosti se podělil Lubor Hladík.

Za Luborem Hladíkem jsme se vydal na pomezí vysočiny do obce Habry. Jeho hlavní činností podnikání je chov masného skotu plemene Aberdeen.Angus
Lisy v HabrechLubor Hladík za svou kariéru vystřídal již tři lisy. První kupoval v roce 1993 a dělal s ním převážně služby. Tenkrát to byl stroj s pevnou komorou a sloužil celých osm let. V roce 2001 si jako jeden z prvních českých zemědělců pořídil lis s variabilní lisovací komorou. Od té doby si myslel, že v zemědělské technice na lisováí pícnin už nemůže být žádná světaborá změna. Jen že ve chvíli kdy pojemem toto podezření, že vlastně všechno již bylo vymyšleno objeví se něco, co nás přesvědčí o opaku. Lubor Hladík si myslel to samé, když se objevil lis JD 900, který je zcela konstrukčně jiný než všechny lisy konkurenčních značek. Zpočátku mu nevěřil, ale nakonec si ho vyzkoušel, nechal si ho a co víc, jeho nadšení  v něm zůstalo až doteď.
 
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *