Virtuální realita naučí ovládání traktoru

Firma Claas prezentovala na veletrhu SIMA 217 zajímavou novinku. V části expozice, věnované elektronickým systémům, bylo představeno nové interaktivní řešení s názvem Claas Tractor Interactive Guide. Toto řešení otevírá cestu virtuální realitě do zemědělských strojů a pro běžné využití v praxi.

A to proto, že systém umí fungovat jako zdarma dostupná aplikace na inteligentním mobilním telefonu či tabletu. Přitom dokáže objasňovat rozličné funkce v kabinách traktorů Claas, takže uživatel stroje nemusí vždy chodit až do kabiny, aby si vyjasnil konkrétní záležitosti. Přitom postačuje jednou vyfotografovat pomocí telefonu ovládací prvky traktoru.

Aplikace je pak schopná nalézt hledaný ovládací prvek: od jednoduché kontrolky až po souvraťovou automatiku Claas Sequence Management. Kdo sedí v kabině s inteligentním telefonem nebo tabletem, může si vyvolat pomocí jednoduchého kliknutí objasnění hledané funkce. Odpověď bude v podobě zobrazení textu. V budoucnu přijdou ještě odpovědi v podobě komplexnějších funkcí, aby byl uživatel aplikace ještě lépe informován.

Jak se dá nalézt v kabině ovládací prvek ke konkrétní funkci? Aplikace disponuje integrovanou funkcí vyhledávání a ta umožňuje vyhledání konkrétního prvku prostřednictvím systému přiřazování.

V průběhu veletrhu se návštěvníkům stánku firmy Claas naskytla také příležitost, vyzkoušet si fungování nové aplikace s pomocí brýlí pro virtuální realitu. Tato pomůcka zpřístupňuje informace o kabinách traktorů i uživatelům, kteří se v kabině zrovna nenacházejí.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 5/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *