Všechno nejlepší k narozeninám

Každé kulatiny si zaslouží pořádnou oslavu. A co teprve ty sté? Rovnou stovku slaví v letošním roce společnost Claas a kromě oslavy bude i bilancovat, protože v životě firmy není stovka zrovna malé číslo. Zvlášť pokud se jedná stále o tu stejnou rodinnou firmu, jakou byla společnost Claas na začátku své pouti.

Claas je jedním z předních světových výrobců zemědělských strojů. Společnost s centrálou v německém Harsewinkelu je jedničkou na evropském trhu v prodeji sklízecích mlátiček a dokonce světovou jedničkou v prodeji samojízdných řezaček. Její sortiment je však ještě širší. Firma Claas produkuje také traktory, žací stroje, shrnovače a obraceče píce, sběrací vozy nebo lisy pro lisování válcových a hranolovitých balíků. S růstem zemědělské techniky a zvyšováním efektivity se stále víc ve strojích uplatňuje elektronika. Také ve vývoji inteligentních systémů se Claas drží na špici a od roku 2010 je souborně nazývá „Efficient Agriculture Systems“ zkráceně EASY. Pod tímto označením mohou zákazníci najít navigační systémy, optimalizaci výkonu, ale i systémy pro precizní zemědělství, monitoring a další služby.
V rodném Německu má Claas čtyři továrny a dalších sedm je lokalizováno v Rusku, Polsku, Maďarsku, Francii, Indii a v Nebrasce. Celkem tak společnost zaměstnává po celém světě 9000 lidí.

Sto let v knize
První připomenutí tohoto jubilea proběhlo hned na začátku letošního roku v rámci mezinárodního veletrhu Green Week, který se uskutečnil v Berlíně. Společnost Claas tu poprvé prezentovala knihu, kterou ke svému stému výročí vydala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *