Všechny lisy Comprima již s vázáním do strečové fólie

Firma Krone od loňského roku nabízí pro všechny lisy na válcové balíky výrobní řady Comprima (včetně modelů Comprima X-treme) možnost být vybaveny novým systémem vázání do fólie. Uživatelům tato výbava přinese řadu předností. Při sklizni senáží dochází použitím strečové fólie k intenzivnějšímu stlačení vnější vrstvy lisovaného balíku, které vede ke zvýšení jejich kvality.

Díky tomu je efektivně redukováno expandování balíku po zavázání. Tím se omezuje tvorba plísní a zvyšuje se hodnota sklízeného krmiva.

Používáni strečové fólie má i další přednosti, které se projeví při zpracovávání balíku. Již není třeba oddělovat síťovinu a fólii po použití od sebe. Uvolnění balíku z folie je jednodušší a rychlejší. A za další není nutné zpracovávat pro ekologickou likvidaci dva rozdílné obalové materiály. K likvidaci zůstává nakonec pouze jeden druh recyklovatelného odpadu.

Výhodou strečové fólie Krone je také to, že se při odstřižení fólie nestahuje do úzkého pruhu. Při zahájení dalšího vázacího cyklu začíná balička pracovat rovnou s celou šířkou fólie. To přináší zvýšení kvality balení a snížení nákladů na sklizeň.

Lisy Krone dále nabízí rychlou a snadnou záměnu mezi vázáním do fólie a do sítě: namísto dosavadní role fólie se do systému vázání jednoduše vloží role sítě.

Fólie „Krone excellent Round Wrap“, kterou firma Krone doporučuje, překryje svou šířkou 1280 mm celý balík i s okrajem. Díky vynikající přilnavosti tato pětivrstvá fólie udrží slisovaný balík v bezvadném tvaru a konzistenci.*

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *