Výrobce sklízečů hroznů má výročí

Značka New Holland má ve svém sortimentu mimo jiné také samojízdné sklízeče hroznů. Tyto stroje vyrábí v závodě ve francouzském městě Coex, kde má zároveň sídlo Centrum pro vývoj samojízdných sklízečů hroznů a oliv. Na začátku tohoto roku sjel z výrobního pásu stroj s pořadovým číslem 15 000. Úspěch samojízdných sklízečů v modrých barvách na celosvětovém trhu je jen potvrzením vedoucího postavení značky New Holland na globálním trhu v tomto segmentu.

V současnosti vyráběné sklízeče v sobě integrují technologie, které jsou výsledkem 40 let vývoje a inovací. Jsou vybaveny nejnovější technologií New Holland pro sběr hroznů vinné révy bez poškozování jak jich samotných, tak i rostlin. Sklízené hrozny jsou zároveň prosté nežádoucích příměsí. A to je přesně to, co zákazníci požadují – sklizeň v prvotřídní kvalitě.

Sklízeče Braud, včetně samojízdných modelů, jsou ve francouzském závodě vyráběny od roku 1975. Strojem s pořadovým číslem 15 000 je Braud 9040L, samojízdný stroj pro práci na velkých vinicích. Nyní jsou tyto stroje exportovány celkem do 30 zemí celého světa.

Výroba sklizňových strojů má svou tradici již od roku 1870, kdy Alexandre Braud založil stejnojmennou společnost. Pod názvem Braud 1020 byl uveden na trh první samojízdný sklízeč vinné révy v roce 1975. V roce 1979 firma přišla se sklízečem Braud 1014 osazeným revolučním systémem Noria, za který výrobce obdržel první zlatou medaili veletrhu SIMA v roce 1980. Tento sklízeč se těšil takové oblibě, že v následujících čtyřech letech bylo prodáno více než dva tisíce strojů. V roce 1984 přišel Braud s další revoluční myšlenkou: multifunkčním strojem. Zcela poprvé bylo možné sklízeč-traktor osadit nejrůznějším příslušenstvím tak, aby byl využitelný v průběhu roku. V průběhu dalších let pak četné inovace přinesly tomuto výrobci další medaile a nové trhy.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *