Výročí 175 let od založení

Jeden z předních světových výrobců zemědělské techniky, značka Case IH, slaví letos 175 let od svého založení ve městě Racine v americkém státě Wisconsin. Podnik má své hlavní sídlo na tomto místě až do současnosti, prošel ale dalekosáhlým rozvojem. Na začátku byl závod na výrobu sklízecích mlátiček, který uvedl do chodu zakladatel Jerome Increase Case pod názvem Racine Threshing Machine Works.

Po celou dobu rozvoje provází Case IH prvotní myšlenka – poskytovat zákazníkům stále lepší technologie, které jim umožňují pracovat ještě efektivněji a hospodárněji. Tato tradice pramení již z osobnosti Jerome Case, který v průběhu svého života sesbíral mnoho zkušeností se zemědělskou technikou, a poté si založil vlastní firmu.

Začátky podniku byly těsně spjaty s hospodářstvím ve Spojených státech: dobyvatelé v Americe cestovali na Západ a zakládali v nových oblastech své farmy, aby vyprodukovali výživu pro rostoucí populaci na východě. V roce 1869 firma Case vyrobila první traktor s parním pohonem, který měl kola, ale musel být tažený koňmi. Sloužil jako zdroj výkonu k pohonu dalších strojů. První samojízdný stroj na parní pohon zkonstruoval Case IH v roce 1876.

V roce 1902 se pět společností sloučilo a vznikla firma International Harvester Company. Segment zemědělských strojů této společnosti zakoupil J. I. Case v roce 1985 a sloučil do té doby tradiční značky Case a IH do jedné firmy. Hned první produkt společného vývoje – traktory modelové řady Case IH Magnum s výkony motoru od 160 do 240 k – byly velmi vydařené a jsou dodnes považovány za legendu.

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 4/2017.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *