Vyspělé stroje z moderní továrny

Krmné vozy Siloking jsou úzce spjaty s produkčním zemědělstvím bez ohledu na to, zda jde o malé farmáře či velké zemědělské podniky. Strategie jejich úspěchu leží od samého začátku na třech základních pilířích. Tím prvním jsou neustálé inovace, tyto technicky vyspělé krmné vozy udávají světový trend a především zohledňují požadavky zvířat. Druhým pilířem je sériová výroba, která je základem spolehlivosti vozů Siloking a jistoty jejich uživatelů 365 dnů v roce. Třetím, neméně důležitým pilířem, je silná, stabilní partnerská obchodní síť.

Během prohlídky výrobního závodu firmy Siloking v německém Tittmoningu koncem minulého roku se mohla skupina českých chovatelů skotu s dvěma prvními pilíři podrobně seznámit. Přesvědčila se, že moderní elektronika a počítačové systémy se nacházejí nejen u krmných vozů, ale využívají se také při jejich výrobě. Firma investuje značné finanční prostředky do automatizace výroby, kde jsou dnes zcela běžné počítačem řízené obráběcí stroje. Moderní montážní linky a pravidelné kontroly zaručují nejvyšší standardy kvality a efektivní výrobu.

„Doposud jsme dodali do zemědělské praxe více než 1500 samojízdných krmných vozů, u nichž uživatelé oceňují již zmíněnou spolehlivost – některé stroje už mají najeto více než 16 tisíc motohodin – a také neustále se prodlužující servisní interval,“ říká Sascha Behrend, vedoucí odbytu pro evropské státy. „Ten u posledních modelů dosahuje 1000 motohodin, což je u vozů, které za rok najedou tři tisícovky motohodin, velice podstatné. Právě neustále inovace vedou ke zvyšující se poptávce po krmných vozech Siloking, počítáme s tím, že bychom měli v budoucnu vyrábět každý rok 500 samojízdných krmných vozů. Jejich podíl neustále stoupá, neboť v mléčných farmách je důležitým faktorem pracovní čas a s ohledem na cenu krmiv, které se promítají do nákladů na produkci mléka, i preciznost míchání a kvalita směsné dávky. Samojízdným modelům nahrávají nejen rychlá práce a kvalita míchání, ale také úspora paliva.“*

*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *