Vyvážecí traktory pro probírku i mýtní těžbu

Mezi prezentovanými vyvážecími traktory JohnDeere na výstavě KWF zaujal také velký model JD 1210E, jako zástupce třídy s nosností 13 000 kg. Disponuje jeřábem, který je na první pohled nápadný svou robustností. Ve srovnání s předchůdci mají všechny modely řady E také robustnější rám.

JD 1210E je poháněn silným šestiválcovým motorem se zdvihovým objemem 6,8 l a výkonem 136 kW/185 k. Jeho portálové tandemové nápravy jsou vybaveny uzávěrkou diferenciálu.

Na samostatné ploše pracoval vyvážecí traktor JD 1110E. Jedná se o víceúčelový vyvážecí traktor, který se uplatní řešením jak v probírkách, tak i v mýtních těžbách. Jak bylo při práci patrné, je vybaven otočnou kabinou, z níž má operátor vynikající výhled v úhlu celých 360 stupňů.

Další zajímavé využití vyvážecí soupravy John Deere 1210E jako nosiče bylo k vidění v expozici firmy Dutch Dragon. Stroj byl opatřen nástavbou v podobě svazkovače SB 60 – novinky firmy. Toto zařízení je určeno ke zpracování biomasy, jako jsou zbytky po těžbě, klest a dřevní odpad či materiál po ořezu v okolí silnic či železnic. Hromady větví stroj zpracuje v kompaktní svazky. Stroj si nabírá materiál svým jeřábem a zakládá jej do balicí jednotky. V ní pracuje trojice lisů, které umí stlačit přijímaný materiál na dvacet procent původního objemu (!). Jednotka je uložena otočně.

Vzniklé svazky jsou v jednotce po stlačení pevně ovinuty a poté zkráceny na délku, kterou obsluha stroje nastaví. Stroj pracuje v kontinuálním procesu, takže nemá limity ohledně délky zpracovávaného materiálu. Firma Dutch Dragon toto zařízení vybavila ještě řetězovou pilou, s níž lze řezat svazky na stanovenou délku rychleji a s jistotou. Stroj zvádne za hodinu vyrobit 20-30 svazků.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *