Zajímavá technika na pařížském veletrhu

Pařížský veletrh SIMA 2017 přinesl mnoho zajímavé techniky. Aby také ne, když se jej zúčastnilo dohromady 1770 společností ze 42 zemí, které se prezentovaly ve 13 sektorech. Velké haly výstaviště postupně navštívilo celkem 238 848 hostů, kteří navštívili své oblíbené výrobce zemědělské techniky anebo našli inspiraci k nákupu techniky nové.

Firma Agrisem vystavovala v průčelí svého stánku stroj Vibromulch o záběru osmi metrů, vhodný pro zpracování půdy po sklizni i přípravu půdy v agregaci s traktory o výkonu 240 až 360 k. Může být osazen dvěma druhy prstů podle požadovaného účinku na půdu. Vždy si ale zachovává velkou průchodnost pro posklizňové zbytky díky rámu ve výšce 60 cm nad zemí. Stroj má integrovaný podvozek a hydraulické skládání do transportní polohy se šířkou tří metrů.

Krátký talířový podmítač byl zastoupen modelem Maximulch série 3 v neseném provedení a záběrem tří metrů. Pracovními orgány jsou agresivní talíře s vykrajovaným okrajem, uchycené na pružných slupicích. Mají průměr 560 mm a mohou pracovat v hloubkách od 10 do 25 cm.

Pro rozdrcení zbylých hrud a zpětnou konsolidaci slouží opěrný válec, který byl u vystaveného stroje zvednutý nad pole talířů. Stroj je schopen velmi dobře zpracovat posklizňové zbytky či například porosty meziplodiny a hmotu promísit s půdou. V neseném provedení se záběrem tří metrů je určen pro traktory o výkonu 160 až 210 k.

Centrální části expozice vévodil polonesený stroj s podobným názvem, ale zcela jinou koncepcí – Maximulch Série 5 se záběrem pěti metrů. Tento stroj je poměrně dlouhý a pod svým rámem sdružuje celou řadu různých pracovních orgánů.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 5/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *