Záplava novinek v červeno-bílých barvách

Na Agritechnice představí firma Pöttinger kromě jiného nový typ kompaktního taženého obraceče HIT 8.9 T se záběrem 8,86 m, který může být agregován s traktorem o výkonu již 60 k. Rotory nové generace zaručují obracení hmoty bez znečišťování, protože hmotu nabírají bez kontaktu s půdou.

Rotory mají tradičně malý průměr 142 cm a samostatně mohou kopírovat terén. Originální mechanizmus zdvihu Liftmatic Plus slouží k tomu, aby při otáčení na souvratích byly rotory nejprve uvedeny do vodorovné polohy a až poté zvednuty. Toto inteligentní, hydraulické ovládání zdvihu eliminuje nebezpečí zapichování prstů do půdy.

Oblíbený sortiment senážních návěsů obohatí nové typy Torro Combiline 7010 a 8010. Na stánku si na své přijdou také všichni zemědělci, kteří mají zájem o svinovací lisy. Firma Pöttinger představí své stroje Impress nejen v sólo provedení, ale úplně poprvé i jako kombinaci lisu s baličkou. Pod označením Impress 125 FC Pro se skrývá lis s pevnou komorou, zatímco základem stroje Impress 155 VC Pro je lis s komorou variabilní. Všechny funkce ovládá obsluha přes terminál, kde si může vybírat mezi automatickým a manuálním režimem.

Také oblast strojů pro zpracování půdy a setí obohatí novinky. Nový koncept Multiline pro radličkový kypřič Synkro 3030 a 4030 a talířový podmítač Terradisc otevírá nové možnosti ve flexibilním zpracování půdy a setí v agregaci s lehkými traktory. Progresivní pěstitele kukuřice určitě zaujme pneumatický nástavbový secí stroj Aerosem PCS Duplex Seed, způsobilý k výsevu kukuřice do dvouřádku. Zrovna tak je zajímavá modifikace taženého secího stroje Terrasem Wave disc, u kterého je zpracování půdy prováděno v pruzích.

Více informací v Mechanizaci zemědělství 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *