Zcela nový postřikovač poprvé v akci

V průběhu polního dne firmy LEMKEN v Křenicích u Prahy měli přítomní účastníci možnost poprvé vidět při práci také další letošní novinku, a to je tažený postřikovač Vega. Jednalo se o provedení Vega 3000 s nádrží o objemu 3100 l. Stroj zaujme na první pohled nejen svým moderním designem, ale také kompaktními rozměry.

Vše je u Vegy vyvinuté tak, aby bylo dosaženo co nejníže uloženého těžiště. Rám je integrován v nádrži, a náprava je osazena velkými pneumatikami, čímž se zároveň dociluje velké světlé výšky. Náprava není řízená, ale Vega může být vybavena řízenou ojí – stroj byl na to připraven. Pro eliminaci rázů může být oj v odpruženém provedení, což platí i o nápravě – ta může být s mechanickým anebo s pneumatickým odpružením. Podle šířky kolejových meziřádků je možné měnit rozchod kol v intervalu od 1,5 do 2,25 m.

LEMKEN Vega je postřikovačem s pokrokovou konstrukcí ramen. V přepravní poloze jsou sklopena vertikálně vzadu za strojem a nemohou tak přicházet do kontaktu s kabinou traktoru. Ramena SEH jsou vyrobena z hliníku a uvnitř uzavřeného profilu se nachází nejen vedení, ale i samotné trysky, chráněné před poškozením. V průběhu polního dne byl prezentován velký rozsah možného natavení výšky ramen, který je umožněn díky jejich rampě. Postřiková jícha může v bezprostřední blízkosti trysek trvale cirkulovat, díky instalaci obtokového cirkulačního vedení. Další zajímavostí u Vegy je systém pro spínání jednotlivých trysek s označením Eltec Pro, který dovoluje maximální preciznost aplikace. Na levé straně má obsluha snadno přístupnou přimíchávací nádobu a nad ní se pod plastovým krytem nachází elektronický ovládací panel.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č 7/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *