Zdařilá sukcese modelové řady New Holland T5

New Holland patří mezi výrobce, kteří jsou tradičně zastoupeni ve střední výkonové třídě traktorů. Díky dalšímu vývoji a zdokonalování může přicházet na trh s novinkami, jako například s novou modelovou řadou T5. Zástupce z této řady také firma přihlásila do soutěže Tractor of the year 2017.

V kategorii Best Utility soupeří o titul traktor T5.120. Jedná se o plně vybavený stroj pro střední segment trhu. Může fungovat jako hlavní traktor na rodinné farmě, či jako druhý traktor v podnicích všech velikostí.

Traktor nové řady T5 je ve srovnání s předchůdcem nápadný změnami designu, který vychází ze společného konceptu výrobce. Kapota motoru je zkosená dolů pro lepší výhled, a po stranách je osazena efektně tvarovanými výdechy. Ty dovolují výstup chladicího vzduchu, který od ventilátoru prochází kolem motoru, a může jej takto efektivně ochlazovat. Kapota rovněž účinně chrání motor před nečistotami. K dalším nápadným změnám patří nová střecha kabiny s LED pracovními světlomety a nová širokoúhlá zrcátka, která ocení každý řidič v dopravě.

Inovace jsou patrné taktéž v kabině: pravá ruka má k dispozici novou loketní opěrku s novým elektrohydraulickým joystickem. Ten integruje kromě ovládání čelního nakladače také řazení rychlostních stupňů i skupin pomocí spínačů. A při pohledu na čelní sklo je nápadné, že elektromotor pohonu stěrače má jinou polohu, takže stěrač má větší plochu stírání v úhlu 200 stupňů a zajišťuje řidiči za zhoršených podmínek lepší výhled z kabiny. Na přání jsou možné automatické režimy řazení AutoField a AutoTransport.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *