Zdokonalení systému zapínání trysek

V průběhu aplikace účinných látek pomocí postřikovače se zohledňují kromě technických parametrů také povětrnostní podmínky. Cíle – aplikace látek bez úletu – se dosahuje vedle vhodného výběru trysek, postřikového tlaku a pojezdové rychlosti také dodržováním správné výšky ramen nad porostem. Při nízké vzdálenosti k cílové ploše jsou kapky postřikové kapaliny větrem ovlivňovány jen v malé míře.

Výška ramen nad zemí je závislá na postřikovém úhlu trysek a na jejich vzájemné rozteči v ramenech. U postřikovačů značky Amazone jsou možné rozteče trysek na úrovni 25 nebo 50 cm. Za předpokladu, že jsou všechny komponenty vzájemně ve vhodném souladu, je dosaženo optimálního příčného rozdělení postřikové kapaliny.

Firma Amazone nabízí svůj systém AmaSelect, což je elektricky ovládané čtyřnásobné řazení trysek. Na přání může být nosič trysek systému AmaSelect  osazen sadou pro rozteč trysek na úrovni 25 cm. Ve spojení se speciálními tryskami, které zajišťují postřikový úhel osmdesát stupňů, se tak nabízí možnost snížit výšku k cílové ploše na úroveň pod 50 cm. Zákazníkovi přináší systém AmaSelect výhodu v tom, že nemusí vystupovat z kabiny pro změnu trysky. Místo toho si jednu ze čtyř různých trysek zvolí pohodlně z kabiny.

Kromě toho existuje také možnost přepínání či také zapínání jednotlivých trysek provádět automaticky. Obsluha traktoru zadá rozsah optimálního tlaku každé jednotlivé trysky na terminálu a elektronika pak trysky, umístěné ve čtyřnásobných držácích, automaticky přepíná. Systém umí přepínat například z konfigurace rozteče trysek 50 cm na rozteč 25 cm nebo přepínat na trysky větší velikosti. A se systémem HighSelect je nyní automaticky přizpůsobována i rozteč mezi rameny a cílovou plochou v závislosti na rozteči trysek v ramenech a typu trysky.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *