Zpracování půdy mnoha způsoby

Zpracování půdy představuje proces, na němž se podílí technika rozmanité konstrukce i provedení. Zajímavý přehled moderního vybavení přinesl mezinárodní veletrh zemědělské techniky EIMA 2016. Pro italský trh tradičně nechyběly radličné pluhy pro výkonné traktory, pracující v režimu on-land, a stroje pro následné zpracování hrubé brázdy. A to jak pro klasickou polní výrobu, tak i pro zelinářství či zahradnictví.

Zajímavou techniku pro zpracování půdy a setí také mohl obdivovat každý návštěvník expozice značky New Holland. Nejmodernější traktory byly agregovány se stroji značky Kongskilde. Přípravu seťového lůžka na zoraném pozemku na jeden přejezd zvládne novinka, kombinátor Germinator Pro. Vyrábí se v provedení se záběrem 5,4 až 7,9 m, přičemž rozteč mezi prsty činí 6 cm. Díky tomu vykazuje stroj intenzivní efekt na obnovu půdní struktury.

Předseťovou přípravu půdy je možné provádět i aktivně pomocí rotačních bran Kongskilde Power Till, které byly v provedení se třemi metry záběru vystaveny v kombinaci s mechanickým secím strojem Masterline. Stroj má zásobník o objemu 741 l a 23 jednokotoučových botek.

Další zajímavý stroj byl nesený pluh pro výkonné traktory pod označením XRWT OL 7980 XLD. Byl osazen celkem sedmi páry orebních těles včetně předradliček a systému nonstop jištění proti přetížení. Otočný mechanizmus a rám s tělesy byly spojeny masivním nosníkem, který dovoloval příčné vysunutí pluhu v případě, že traktor pojede všemi koly po záhoně.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *