Zpracování půdy po Francouzsku

Stroje pro zpracování půdy mají v zemědělství obrovský význam. Není proto divu, že historicky právě tyto stroje patřily k prvním zemědělským náčiním. Ani dnes jejich význam neklesá. Vždyť dobře zpracovaná půda je základem dobré vzcházivosti osiva, silného porostu, velkého výnosu a tím i úspěchu každého farmáře.

Možná proto se stroje na zpracování půdy vyrábějí po celém světě. Některé značky, ale prorazily ze svých lokálních trhů a uplatnily se i v zahraničí. Jednou takovou je i francouzská značka Gregoire Besson.

Sortiment strojů Gregoire Besson je opravdu široký. Jeho velkou část tvoří pluhy a to jak nesené tak polonesené. Nesené pluhy jsou označeny písmenem R a zajímavostí je, že Gregoire Besson se specializuje na vývoj nesených pluhů i pro velké traktory. Předností nesené verze pluhů je lepší obratnost soupravy a snazší dotěžování traktoru prostřednictví EHR. Zároveň společnost Gregoire Besson vyvinula i speciální systém tlumení rázů pro horní táhlo tříbodového závěsu, který má předejít jeho přílišnému namáhání.  

 

 

Nový talířový podmítač

Gregoire Besson, ale není jen výrobce pluhů. Ve svém sortimentu má též podmítače a to jak radličkové tak talířové. Mezi talířovými podmítači se na loňské výstavě Techagro představila novinka v podobě lehčího kompaktní o podmítače Discoflex. Tento stroj je vhodný jak na první podmítku po sklizni tak pro předseťovou přípravu. Jeho pracovní orgány dovedou zpracovat půdu do hloubky 12 cm. Dostupný je v pracovním záběru 4,2 až 7,2 s dvoudílným sklápěním a 7,1 až 9,1 s třídílným sklápěním s odstupňováním pracovní šířky po metru. 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *