16.03.2022 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Autonomní stroje nejen pro zpracování půdy

Firmy Krone a Lemken představují koncepční studii autonomního zemědělského nosiče nářadí (VTE), který se skládá z pohonné jednotky a různých kombinací pracovních nástaveb. Inovativní studie, kterou oba výrobci definují jako budoucí doplněk standardizovaných pracovních postupů, byla vloni úspěšně testována v pracovním nasazení při podmítání, orbě, setí, sečení, obracení a shrnování. Studie má název Combined Powers.

Lemken a Krone se při návrhu pohonné jednotky řídili výkonovými požadavky výše zmíněných procesů. Koncepční studie disponuje dieselelektrickým pohonem o celkovém výkonu 170 kW (230 k). Výkon na pohon pojezdu a vývodový hřídel je přenášen elektricky. Pracovní nástavby jsou připojeny k pohonné jednotce tříbodovým závěsem. Vlastní nosič je vybaven mnoha senzorickými systémy, které monitorují okolní prostředí a sledují pracovní nářadí s cílem dosáhnout co nejspolehlivější a bezpečný provoz s optimálními pracovními výsledky. Vlastní jednotka je ovládána a kontrolována prostřednictvím mobilních zařízení, pracovní zadání a dokumentované záznamy jsou přenášeny přes komunikační datové rozhraní Agrirouter.

Zvláštnost autonomního nosiče VTE

Při navrhování projektu byl kladen důraz na co nejlepší výsledek práce ve všech případech použití. Proto i pracovní nástavba  dokáže ovládat zpětně pohonnou jednotku. Pracovní nástavby pak spolu s pohonnou jednotkou fungují jako inteligentní, jednotný systém. Komunikace a interakce mezi přídavným zařízením a pohonnou jednotkou je postavena na mnohaletých zkušenostech společností Krone a Lemken se systémy ISOBUS a TIM, díky kterým lze bez výjimky sdílet všechny relevantní informace mezi přídavným zařízením a pohonnou jednotkou.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 5/2021.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down