Firma LEMKEN si rozšiřuje program talířových bran

Firma LEMKEN je známá jako průkopník v oblasti konstrukce krátkých talířových bran. V roce 2014 uvedla na trh modelovu řadu Rubin 12, kterou nově doplňuje provedení o pracovním záběru sedmi metrů. V kombinaci s výkonnými traktory dovoluje vysokou výkonnost.

Rubin 12 je vhodný do podmínek, kdy je zapotřebí zpracovat velké objemy organické hmoty. Dvě řady vydutých talířů o průměru 736 mm dovolují pracovat do hloubky až 20 cm, tedy podobně jako u radličkových kypřičů. Symetrické uspořádání talířů v každé ze dvou řad je promyšlené tak, aby stroj pracoval bez stranového tahu i při vyšších pojezdových rychlostech.

Talíře mají dvojí zaúhlení, které napomáhá jejich intenzivnějšímu vnikání do půdy. Slupice konstruktéři firmy LEMKEN zformovali tak, aby byl mezi talíři velký vnitřní prostor a nedocházelo k ucpávání. Velkou průchodnost podporují také ve středu stroje lehce přesazené talíře.

Na rozdíl od radličkových kypřičů umí Rubin 12 pracovat při vyšších pojezdových rychlostech, a tím i dosahovat vyšší plošné výkonnosti. Samozřejmě včetně řezacího účinku na organickou hmotu. Nechybí ani systém pro hydraulické nastavování pracovní hloubky z kabiny traktoru, na přání je možné stroj vybavit pístnicí pro nastavení podélného sklonu. S ní lze stroj postavit více na přední řadu talířů a zvýšit tak jejich řezací účinek. Zdvojený opěrný válec pak působí kvalitní utužování půdy – první válec intenzivně do hloubky, zatímco druhý pak urovnává povrchovou vrstvu. Díky tomu je pak pozemek nejen nakypřený, ale zpětně konzolidovaný jako po přejezdu pěchem.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 9/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *