Firma Pöttinger obdržela na veletrhu Agritechnica dvě stříbrné medaile

Firma Pöttinger se prezentovala na veletrhu Agritechnica velkým množstvím strojů z celého výrobního programu. Rakouský výrobce zemědělské techniky si pro návštěvníky připravil zcela nový koncept stánku. Ale nejenom to – také doslova záplavu novinek. V oblasti strojů pro sklizeň pícnin a zpracování půdy a setí sleduje nejmodernější trendy. Dokazuje to i zisk dvou stříbrných medailí veletrhu, udělených komisí nezávislých expertů odborné komise společnosti DLG.

Ocenění získal pneumatický secí stroj Aerosem. První stříbrná medaile byla udělena za originální technologii PCS (Precision Combi Seeding), která umožňuje využívat univerzální secí stroj jak pro úzkořádkový výsev, tak i pro přesné setí kukuřice či slunečnice. Druhá stříbrná medaile patří inteligentní rozdělovací hlavici IDS, která rovněž podporuje flexibilitu při výsevu. Dovoluje dávkování požadovaného množství osiva při různých požadavcích na setí. U kolejových řádků lze nastavit libovolný počet řádků nebo jejich rozteč a výsevek se vždy automaticky přizpůsobí. Pohon systému je elektronický. Řidič jej ovládá z kabiny panelem Power Control a nebo ISO-Bus.

V expozici byly oba systémy k vidění na nesené secí kombinaci, tvořené pneumatickým secím strojem Aerosem 3002 ADD s dvoudiskovou secí botkou a rotačními bránami Lion o pracovním záběru 3 m. Uvnitř zásobníku se nachází přepážky, umožňující využití obou krajních sekcí k uložení osiva kukuřice nebo slunečnice a středového oddílu pak jako zásobníku na hnojivo. Díky tomu lze stroj využívat i k přihnojování. Samostatná dvojice výsevních ústrojí systému PCS obstarává dávkování osiva kukuřice, které je vedeno semenovody k secím botkám v nastavitelné rozteči řádků 37,5 cm nebo 75 cm. Jeho princip činnosti návštěvníkům objasnila dobře vytvořená vizualizace (viz videoukázka).

Inteligentní rozdělovací hlavice IDS při přesném výsevu dopravuje průmyslové hnojivo k secím botkám tak, že je uloženo v pruhu vždy mezi dvěma řádky osiva. Secí stroj lze velmi rychle a jednoduše přestavit pro klasické úzkořádkové setí. Je vhodnou alternativou pro farmáře, kteří kromě obilnin hodlají pěstovat na menší výměře také kukuřici nebo slunečnici a nechtějí investovat do sólového přesného secího stroje.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *