Globálně vzato…

Den před zahájením výstavy Techagro se konalo premiérové představení traktorů Massey Ferguson z modelové řady 6700, která rozšiřuje takzvanou Globální sérii. Proč globální? Protože její ambicí je produkce traktorů použitelných na všech kontinentech s výjimkou toho, který je celoročně pod ledovým příkrovem.

Traktory Globální série budou vyráběny na několika kontinentech, v modelových řadách 4700, 5700 a 6700 a navíc v různých provedeních, zohledňujících především nutnost montáže kabiny a také emisního systému, který odráží platné emisní stupně v jednotlivých zemích na různých kontinentech. V Brně byla představena evropská verze, která bude vyráběna ve francouzském Beauvais.

Hlavně jednoduché…

Traktory Globální série jsou postaveny s důrazem na jednoduchost a tím i příznivou výrobní a prodejní cenu. Nově představená řada 6700 zahrnuje dva modely, a to 6712 a 6713 se jmenovitými výkony motorů 120 a 130 koňských sil. Motory skládají roboti ve finském Linnauvori a jedná se o čtyřválce se zdvihovým objemem 4,4 litru. Je přirozené, že v evropské verzi splňují emisní limit Tier 4f, a to díky použití systému SCR, doplněného oxidačním katalyzátorem. Tedy žádné EGR nebo filtr částic. Pro optimalizaci plnění vzduchem je použito turbo s elektronicky řízeným obtokovým ventilem, pohonné hmoty nutné pro provoz ventilátoru chlazení snižuje visco spojka.

… ale s trochou elektroniky

Protože zadní náprava nových traktorů pochází z modelové řady 5400 či 5600 není divu, že standardní výbavou je elektrohydraulická uzávěrka diferenciálu, obdobným způsobem je spínaná  spojka pohonu přední nápravy i spojka zadního vývodového hřídele.*

Autor: Luboš Stehno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *