Inteligentní mlátičky se zjednodušeným ovládáním

V rámci sortimentu John Deere má své pevné místo modelová řada sklízecích mlátiček S. Na trh byla uvedena v roce 2008, a o čtyři roky později prošla výraznými inovacemi: do možné výbavy přibyl pásový podvozek, stroje obdržely zdokonalený rotor VariStream či žací ústrojí 635R. O dva roky později představil John Deere poprvé systém ICA, který radí obsluze s vhodným nastavením mlátičky podle podmínek, a v roce 2016 pak byl modernizován i pohon – motor JD se zdvihovým objemem 13,5 l splňuje emisní limity normy stupeň IV.

Pro mlátičky řady S byl tedy charakteristický stálý vývoj. Pro rok 2018 ale konstruktéři nechtěli, aby se tyto výkonné stroje ztratily v postupných inovacích, protože pokrok je velice významný. Vytvořili tedy modelovou řadu novou – S700i. Nejzásadnější změnou je pokrok v inteligenci, díky kterému si mlátičky této řady dokážou automaticky v průběhu dne měnit nastavení u celé řady konstrukčních celků tak, aby byl zachován cíl, stanovený obsluhou na začátku dne. Zároveň přichází i s novým systémem ovládání, takže i v oblasti ergonomie a pohodlí pro obsluhu doznaly pokroku.

V prostorné kabině s úzkými a dozadu posunutými sloupky, která poskytuje nerušený výhled, se nachází loketní opěrka s novým terminálem a novou ovládací pákou Command Pro. Tyto změny jsou výsledkem snahy učinit ovládání a nastavování mlátičky co nejjednodušší, a tudíž i často využívané obsluhou, díky čemuž vzroste úroveň využití instalovaného potenciálu mlátičky.

Nový koncept ovládání využívá pro John Deere charakteristické logické sdružování ovladačů jednoho druhu do celků tak, aby je obsluha nemusela dlouho hledat.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 12/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *