Komfortní traktory jezdily v obtížném terénu

Pro traktory řady 1000 Vario a 900 Vario nabízí Fendt systém regulace tlaku vzduchu v pneumatikách VarioGrip druhé generace. Ten má ve svém fungování odlišnosti: poté, co je tlak vzduchu v pneumatice upraven na požadovanou hodnotu, zařízení se vypne a tlak vzduchu ve vedení klesne.

V každém kole jsou dva druhy vedení – tlaková a ovládací hadice, které jsou kryté ráfkem a nemusí být proto vedeny vně pneumatiky. Vedení je z vnější strany pod ochranou plechového krytu. Pokud je třeba traktor dotížit, pak se v zadních kolech místo krycího plechu usadí přídavná závaží vyrobená tak, aby byla možná jejich montáž společně se systémem VarioGrip.

Modelovou řadu traktorů Fendt 900 Vario S4 zastupoval při testovacích jízdách na akci společnosti Agromex v Hummer centru model Fendt 933 Vario ve verzi Profi. Byl vybaven velkým Varioterminálem 10,4“ B s optikou tabletu, jehož hladký povrch je možné jednoduše očistit od prachu. Důležitější pro každodenní nasazení je ale to, že terminál dokáže poskytovat nejen informace o traktoru, ale i přístup k satelitní navigaci Auto Guide, výstup z kamery, ovládání přípojného stroje pomocí ISOBUS, dokumentaci či nápovědu.

Obrazovku lze rozdělit na čtvrtiny, a tak zobrazit až čtyři druhy těchto informací současně. V kabině není třeba instalovat řadu dalších terminálů, které by omezovaly vnitřní prostor i výhled z kabiny. Ovládání funkcí se děje buď dotykem na terminál, anebo jednoduchým dotykem či stisknutím jedné z více navigačních kláves na madle terminálu (což je vhodný způsob ovládání za jízdy).

Dále byly na akci prezentovány i traktory řady 800 Vario, a to jak staticky, tak i při zkušebních jízdách.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *