Kompletní průřez sortimentem strojů

Firma Farmet na akci Naše pole prezentovala stroje jak formou výstavy, tak i při aktivním předvádění. V expozici byl vystaven kompletní průřez nabízeným sortimentem včetně novinek.

Nepřehlédnutelnou novinkou je univerzální kultivátor Farmet Verso 8, určený pro mělké kypření a předseťovou přípravu půdy po orbě i po podmítce. Výborně se hodí pro jarní časné zpracování půdy, kdy je předností také vysoká výkonnost.  Stroj pojíždí výhradně po kolech, integrovaných pod rámem, a není osazen opěrnými válci. Rám má vysokou průchodnost a stroj je odolný proti nabalování a zahlcení.

Další novinkou jsou hloubkové kypřiče Diger. Ty jsou vhodné pro hluboké prokypření nepropustné vrstvy půdy, urovnání a jemné zpracování hrud. Jejich pracovní orgány jsou hydraulicky jištěny, přičemž tato síla je nastavitelná pro obě řady radlic nezávisle na sobě.  Pro jištění jsou tedy zapotřebí dva vnější hydraulické okruhy traktoru. Další specifikum spočívá v tom, že před zdvojeným opěrným válcem je uložena sekce vydutých talířů, která provádí srovnání půdy a rozdrobení hrud. Stroj tak za sebou zanechává urovnaný povrch pozemku.

Velký zájem návštěvníků vzbudily nové modulární diskové secí stroje Falcon 4 a Falcon 6 FERT+ ve verzi s přihnojováním. Tyto novinky byly doprovázeny osvědčenými stroji z produkce Farmetu, jako jsou pneumatické secí stroje Monsun, předseťový kombinátor Kompaktomat v provedení K450 a K1000 či radličkové kypřiče Duolent DX800 PS a Triolent TX 40 NS. Oblíbené talířové podmítače Softer byly vystaveny jak v neseném provedení se záběrem 3 m (Softer 3), tak i v návěsném se záběrem 11 m (Softer 11).

Při předvádění otočných pluhů si získala velkou pozornost souprava traktoru Valtra T161 s neseným čtyřradličným pluhem Farmet Vidium N 260.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *