Máme silné domácí hráče

Na čtyřlístku brněnských veletrhů Techagro, Animal Vetex, Silva Regina a Biomasa, které se konají od neděle 3. dubna do čtvrtka 7. dubna, se návštěvníkům představí více než 1100 značek na ploše 86 000 metrů čtverečních. Jak říká předseda Asociace zemědělské a lesnické techniky Ing. Dušan Benža, jde o letošní největší veletrh zemědělské techniky v Evropě. Letošní akce bude rekordní nejen navýšením výstavních ploch a počtu vystavovatelů, ale také například zastoupením zahraničních účastníků.

„Výhodou České republiky je, že máme na poli výrobců zemědělské techniky silné hráče. Obrat v tomto segmentu představoval za loňský rok 33,5 miliardy korun, z toho 16 miliard tvořil export a 17,5 miliardy dovoz, převážně traktorů s výkonem nad 160 koní, sklízecích mlátiček, sklízečů cukrové řepy a brambor,“ uvedl Ing. Benža na včerejší tiskové konferenci konané při příležitosti zahájení brněnských veletrhů.
Exportují se podle jeho slov především stroje na zpracování pícnin, zhruba dvacet procent vyvážených strojů představují traktory a stejný objem stroje na zpracování půdy. Zbylá část patří ostatní zemědělské mechanizaci a technologiím.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *