Moderní traktory prémiové třídy

New Holland uvádí na trh traktory nové řady T6, které v sobě slučují pokrokové konstrukční prvky, komfort pro obsluhu a dobrou manévrovatelnost. Traktory jsou nápadné svým novým designem, podobným inovované řadě traktorů T7 Tier 4f.

Z řady T7 vychází také systém úpravy spalin ECOBlue Hi-eSCR, tedy vysoce účinná selektivní katalytická redukce. S tímto systémem jsou čtyřválcové motory plněny jen čistým vzduchem. Tím je zabezpečen optimální stupeň účinnosti spalování paliva a vhodný průběh točivého momentu. Motory jsou osazeny novou řídicí jednotkou, díky které dosahují rychleji maximálního točivého momentu, a točivý moment je udržován na vysoké úrovni v širším rozpětí otáček, než tomu bylo doposud. Navíc může systém EPM výkon ještě zvýšit, u modelu T6.165 o celých 33 k.

Traktory řady T6 mohou být vybaveny převodovkou ElectroCommand s možností automatického řazení rychlostních stupňů ve dvou režimech: AutoField a AutoTransport. Další alternativou je plynulá převodovka AutoCommand, kdy je traktor vybaven loketní opěrkou s multifunkční pákou. Jedná se o dvojspojkovou automatickou převodovku s jednoduchým ovládáním a dvojicí bodů, v nichž poskytuje stoprocentní přenos výkonu mechanickou cestou.

Na workshopu ve Francii byl přítomen i top-model T6.175 AutoCommand se čtyřválcovým motorem o výkonu 129 kW/175 k. Tento traktor je vhodný pro zákazníky, požadující stroj prémiové kategorie s vynikající hodnotou měrné výkonové hmotnosti a plynulým pojezdem. Na přání je tento traktor k dostání i v exkluzivní verzi Blue-Power.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 6/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *