Nástupce je o třídu výše

Firma Horsch vyrábí již řadu let své radličkové kypřiče Terrano FX. Zájem o ně rozhodně neklesá, ale stále náročnější pěstitelé již požadují něco víc. Dost důvodů k tomu, aby tento specializovaný výrobce přišel s faceliftem. Přesně tak učinil v průběhu svých mezinárodních tiskových dnů, konaných ve Schwandorfu. Přímo na poli se při práci předvedl Terrano 5.4 GX, zástupce nové řady, která má dosavadní modely Terrano FX postupně plně nahradit.

Stejně, jako je logická změna označení z FX na GX v rámci abecedy, charakterizující další vývojový krok dopředu, tak i nové číselné označení má svou logiku. Číslice 5 značí pracovní záběr, který kromě prezentovaných pěti metrů může být i čtyři nebo šest metrů. A číslice 4 pak označuje počet řad radliček, neboť nové Terrano GX si může každý zákazník objednat i v provedení třířadém.

Zrovna tak si zvolí typ připojovacího zařízení, zda bude své Terrano GX připojovat do závěsu K-80, do etážového závěsu anebo do spodních táhel tříbodového závěsu prostřednictvím rozpěrky. Konstruktéři také počítali s tím, že tažný prostředek může být vybaven dvoumontáží pneumatik, anebo velmi širokým pneumatikami, což v bezorebných technologiích často bývá, takže oj má dostatečnou délku. Intenzivnímu nasazení také vychází vstříc řádný držák hydraulických hadic, který tyto důležité komponenty pevně fixuje mimo oblast vzájemně se pohybujících částí.

Dalším velice užitečným komponentem, který ale naopak nevyžaduje žádnou samostatnou konstrukci navíc, je trakční posilovač.

Více informací v Mechanizaci zemědělství 12/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *