Nejmodernější technologie u kompaktního traktoru

Vzhledem k technické úrovni a míře inovací přihlásila firma Antonio Carraro svůj nový traktor TONY 9800 SR do soutěže TOTY 2017 (Traktor roku) v kategorii kompaktních traktorů. Na pozemcích nedaleko výrobního závodu pak v prvním zářijovém týdnu proběhla prakticky orientovaná prezentace.

Na první pohled se nový TONY 9800 SR od dosavadních modelů příliš neliší. Pyšní se tradičním moderním designem s důrazem na oblé hrany a v případě zájmu může být vyroben i v jiné kombinaci barev než červenočerné. Je osazen čtyřmi koly shodných rozměrů, z nichž přední mohou být řízená, anebo se nabízí i varianta se zlamovacím řízením.

Je postaven na originálním rámu ACTIO, který dovoluje vzájemný výkyv obou polovin v úhlu až do 15 stupňů. Tato pohyblivost zaručuje traktoru stabilitu a zachování trakce všech kol i na velmi nerovném či svažitém terénu.

Nicméně uvnitř stroje jsou skryté technologie, které využívají nejmodernější standardní kolové traktory. Jde například o sběrnici CAN-Bus. Sběrnice vzájemně propojuje motor, převodovku, kabinu, ovládací joystick a přístrojovou desku. Spolu se softwarem nejnovější generace jsou tak vytvořeny dobré základy pro fungování stroje ITAC – inteligentního stroje Antonio Carraro.

ITAC je provozní systém, vyvinutý speciálně pro kategorii kompaktních traktorů. Na strojích TONY 9800 SR prošel důkladným ověřováním při testování prototypů. To probíhá nejprve na testovacích pozemcích v blízkosti továrny a poté u vybraných zákazníků po celé Evropě. Při testovacích jízdách spolu se stroji na zpracování půdy bylo možné prověřit fungování automatické regulace otáček motoru a pojezdové rychlosti.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 10/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *