Nejvýkonnější mlátička byla představena na Svitavsku

Společnost Agrotec rozšířila svojí řadu sklízecích mlátiček o nový model CR 10-90 značky New Holland. Tento model byl představen při sklizni lupiny nedaleko Dětřichova na Svitavsku. Jedná se o nejvýkonnější mlátičku, která je držitelem světového rekordu ve sklizni obilí. Za 8 hodin sklidila neuvěřitelných 797 tun pšenice, zhruba z 80 ha.

 

Axiální sklízecí mlátička je výjimečná nejen svojí výkonností, šetrným systémem výmlatu, ale i možností využití v náročnějších podmínkách. K tomuto účelu slouží například Dynamic feed roll systém. Tento mechanický systém zajišťuje ochranu proti kamenům a slouží k urovnaní a rozprostření vstupující hmoty. Minimalizaci ztrát při jízdě do kopce nebo z kopce lze docílit výběrem požadované rychlosti otáček ventilátoru. Tato funkce optimalizuje vrhací úhel hmoty do čisticího systému. Zrno je udržováno delší dobu v proudu vzduchu, čímž je zvýšen čisticí výkon. Sítová skříň se při jízdě ve svahu naklání tak, aby bylo zrno rovnoměrně rozprostřeno.

 

V prostorné kabině obsluhy se nachází unikátní loketní opěrka, která poskytuje ovládání všech klíčových parametrů sklizně. Obsluze CR10.90 se nabízí dvě možnosti řízení. Jednou z možností je GPS – Pilot. Dále řízení stroje usnadňuje systém řízení Laser – Pilot. Mlátička disponuje výkonným softwarem, který dokumentuje průběh sklizně a poskytuje řidiči přesné informace. Díky tomuto systému obsluze odpadá soustředěnost na samotné řízení a může například sypat za jízdy. Kombajn je dále vybaven senzorem na vlhkost a také výnosoměrem, díky němuž dokáže přesně vypočítat výnos.

 

Sklízecí mlátička CR10.90 pracuje s žací lištou se záběrem 12,5 m. Stroj dále vyniká systémem nakládání s plevami a slámou. Plevy jsou foukány do celého záběru. Sláma může být foukána na řádek, za předpokladu, že bude sklizena nebo je drcena a také foukána do záběru.*

Více informací naleznete v Mechanizaci zemědělství 9/2016.

alb.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *