Nové modely rotorových shrnovačů Swadro

Firma Krone nabízí velmi široký program shrnovačů Swadro. Pro letošní sezónu je rozšířen o nové modely. Ty si zachovávají jednoduchou a robustní konstrukci, pohodlné ovládání a přináší vyšší výkonnost.

K novinkám patří model TC 880 Plus – velký středový shrnovač, jehož dvojice rotorů o průměru 3,6 m formuje řádek z pracovního záběru 7,6–8,8 m.

Rotory mají tradičně uzavřenou skříň vodicí dráhy bez maznic. Vodicí dráha DuraMaxx je vyrobena z tvrzené ocelolitiny a je zcela bezúdržbová. V ní se pohybují velké vodicí kladky, které řídí pohyb ramen prstů. Ramena je možné v případě potřeby snadno demontovat. Jsou osazena čtyřmi dvojitými prsty. Bezúdržbová ramena jsou silnostěnná a garantují dlouhou životnost.

Rotory mají kardanové zavěšení a mohou se díky tomu pohybovat ve všech směrech. Jejich vedení zabezpečuje tandemová náprava. Kola nápravy se pohybují v blízkosti prstů. Vpředu se nachází kyvně zavěšená kola, rovněž uložená v blízkosti prstů. Dobré kopírování terénu napomáhá sklizni čisté píce.

Při spouštění rotorů do pracovní polohy dosednou vždy nejprve zadní, poté přední kola. Tím nemohou prsty na otáčejících se rotorech poškozovat strniště ani způsobovat znečištění píce. Prsty mají speciální tvarování tak, že se dosahuje kvalitnějšího shrnování a lepší kvality krmiva.

Protože podmínky pro sklizeň pícnin jsou odlišné na různých pozemcích i v rámci jednoho pole, je shrnovač Krone Swadro TC 880 Plus vybaven nastavením pracovní výšky prstů pomocí elektromotorů. Obsluha ji ovládá z kabiny na ovládacím pultu. Digitální ukazatel informuje o nastavené hodnotě, takže řidič je o aktuální pracovní výšce prstů neustále informován.

Firma Krone vyrábí i menší modely středových dvourotorových shrnovačů, k nimž patří také TC 760 Plus se záběrem 6,8 až 7,6 m a TC 680 s pevným záběrem 6,8 m. Videoukázka přibližuje nový model Swadro TC 880 Plus při shrnování zavadlé travní píce v agregaci s traktorem Case IH Maxxum 110 CVX.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *