Nové postřikovače pro nejnáročnější uživatele

Pod označením Vega se skrývá první návěsný postřikovač, který si firma LEMKEN vyvinula vlastními silami. Je spojením moderního designu a pokrokové konstrukce tak, aby bylo zaručeno nejen spolehlivé fungování, ale i co nejjednodušší obsluha. Postřikovač bude nabízen v průběhu roku 2016 v menším počtu kusů, zpočátku s objemy nádrží od 3000 do 5000 l.

Na první pohled zaujme Vega opticky svým moderním vzhledem a kompaktními rozměry. I přes použití velkých pneumatik se vyznačuje nízko uloženým těžištěm. Nádrž na postřikovou jíchu může být tvarovaná až mezi koly postřikovače, který nemá nápravu v řízeném provedení. Místo toho má hydraulicky natáčecí oj a dosahuje ještě lepších výsledků ve sledování stopy traktoru při otáčení na souvratích. Nízko uložené těžiště zvyšuje stabilitu za jízdy i při zcela naplněné nádrži. Napomáhá tomu i integrace rámu do nádrže a vertikální sklápění ramen v zadní části postřikovače. Nádrž na postřikovou kapalinu je koncipována bez vnitřního vedení, což usnadňuje její vyčištění, pro které je osazena speciálními tryskami. Podobně jako u nesených postřikovačů Sirius má zcela hladké vnitřní stěny.

LEMKEN Vega se vyznačuje také minimálním zbytkovým množstvím kapaliny. Je to dáno také tím, že elektricky ovládané ventily jsou integrovány přímo do vedení. Nechají se komfortně ovládat prostřednictvím ISOBUS terminálu LEMKEN CCI 200 anebo i na terminálu, který se nachází blízko přimíchávací nádoby.

Na svých Tiskových dnech představila firma LEMKEN model Vega 12/5000 vybavený systémem automatického vypínání jednotlivých trysek pomocí GPS. Tento systém je ovládán pomocí terminálu CCI 200, možná je také lokálně variabilní aplikace.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *