Nové radličkové kypřiče

Kypřiče Karat 9 firmy LEMKEN nemají označení "intenzivní" bezdůvodně. Jejich radličky jsou rozloženy tak, aby bylo dosaženo co nejvyšší účinnosti při mísení a drobení půdy. Pro ještě vyšší účinnost jsou pak určeny kypřiče Karat 12, osazené čtyřmi řadami radliček. Tuto novinku měli možnost vidět při práci návštěvníci Dne Zemědělce v Kámeni, kteří se přišli podívat na předvádění techniky značky LEMKEN. Nový Karat 12 si do svého tříbodového závěsu zapřáhl pásový traktor John Deere 9620RX a souprava se vydala na zpracování půdy po sklizené silážní kukuřici.

Své kompetence prokázala firma LEMKEN již uvedením radličkového kypřiče Smaragd na konci osmdesátých let dvacátého století. S tím, jak vzrostly v praxi nároky na hlubší zpracování půdy, představil LEMKEN stroje řady Karat – nejprve tří-, a nyní i čtyřřadé. Karat se vyznačuje symetrickým uspořádáním radlic tak, aby účinek na promísení půdy se slámou byl co nejintenzivnější.

U svých radličkových kypřičů Karat firma LEMKEN představila dvojici inovativních řešení, které posouvají produktivitu práce dopředu. První z nich je posilovač trakce. Pro plynulou práci ve zvlněném terénu vyvinula firma LEMKEN elektronický systém ContourTrack. Tento systém je vydařeným spojením elektroniky, která prostřednictvím tenzometrických senzorů registruje změnu tlaku na přední kopírovací kola, a hydrauliky, která na základě těchto informací ovládá pole radliček. Díky automatické regulaci zůstává zatížení pole radliček na konstantní úrovni i při práci v terénu s proměnlivým profilem. S tím souvisí i konstantní zatížení traktoru, jehož motor je vyvarován zátěžových špiček a pracuje tak s nižší spotřebou paliva.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *